Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 5, 2020

В Угорщині спалили прапор ЄС

Автор:

|

Січень 19, 2012

|

Рубрика:

В Угорщині  спалили прапор ЄС

Акція протесту проти членства Угорщини в Європейському Союзі (ЄС) відбулася поряд із будівлею Єврокомісії в столиці країни Будапешті — її організувала місцева ультраправа партія «Йоббік» («За нову Угорщину»). Під час заходу, участь у якому взяли близько 3 тис. людей, двоє членів угорського парламенту від націоналістичної партії «Йоббік» спалили прапор ЄС.

Габор Вона, лідер націоналістів, виступив перед демонстрантами й оприлюднив вимогу до влади угорської держави провести референдум щодо питання виходу Угорщини з ЄС. Він заявив, що заходи щодо різкого скорочення бюджетних витрат, на ухваленні яких угорською владою наполягає ЄС, фактично є замахом на незалежність країни.

«Угорщині необхідно вийти із цього блоку. Усе, що потрібно Європі, — це наша дешева праця, наші ринки й місце, куди можна було би звалювати сміття, — сказав пан Вона. — Ця країна, яка вже ослаблена Віктором Орбаном (угорський прем’єр), отримала удар у голову від очільника Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу».

Зазначимо, у листопаді 2011 року Угорщина зверталася по фінансову допомогу до ЄС і Міжнародного валютного фонду, проте поки що її не отримала, зокрема, через закон про незалежність свого Центрального банку (ЦБ), до якого керівництво обох блоків вимагає внести низку поправок. Єврокомісія почала перевірку щодо відповідності угорського закону про ЦБ нормам Європейського Союзу. Позиція націоналістів в Угорщині зараз є досить сильною: їхня партія «Йоббік» отримала 47 місць у парламенті, за підсумками виборів, які відбулися у квітні 2010-го.

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply