Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 18, 2019

Українець зворохобив спецслужби

Автор:

|

Вересень 06, 2012

|

Рубрика:

Українець зворохобив спецслужби

У Хорватії затримали 36-річного українця, якого США звинувачують у крадіжці понад 20 млн USD через Інтернет. Сергій Литвиненко разом із друзями поїхав у місто Спліт на вітрильну регату. В аеропорту його заарештувала місцева поліція спільно зі спецслужбами США, оскільки дані чоловіка збіглися з даними людини, яку розшукує американський Інтерпол. Як пізніше з’ясувалося, американський суд уже встиг засудити п. Литвиненка (без його участі в процесі) за он-лайн-шахрайство на території Америки. Тепер хорватський суд вирішуватиме питання про його екстрадицію.

Зараз родичі жителя Дніпропетровська намагаються дізнатися, де його утримують. «Про все, що з ним сталося, ми дізналися з новин в Інтернеті. А про те, у чому його звинувачують, прочитали на сайті хорватської міліції, — розповіла Аліса Литвиненко, дружина затриманого. — Його телефон не відповідає, не вдається зв’язатися й із адвокатом, якого надали Сергію. Ми телефонували в Міністерство закордонних справ (МЗС) України, але там сказали, що зможуть дати відповідь лише через 30 днів. А доти Сергія вже можуть відправити в Штати».

За словами жінки, в Україні її чоловік займався створенням комп’ютерних програм для захисту від гакерських атак. А, як стверджують його родичі й друзі, Сергій Литвиненко зовсім не схожий на людину, яка має мільйони. У нього — звичайна квартира в Дніпропетровську, без розкоші.

«Уже сил немає будувати здогадки, причетний Сергій до крадіжки грошей чи ні. Якщо винен, нехай його покарають. Але я хочу, щоби його повернули в Україну й тут розбиралися. Хочу знати, що він живий і здоровий. У нас росте трирічний син», — каже Аліса.

У МЗС розповіли, що п. Литвиненко перебуває в Спліті. «Наші дипломати спілкувалися з ним, у нього немає скарг на самопочуття або умови утримання», — зазначив Олександр Дикусаров, прес-секретар міністерства.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...