Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

Українець зізнався в підготовці вибухів

Автор:

|

Жовтень 24, 2013

|

Рубрика:

Українець зізнався в підготовці вибухів

Громадянин України Павло Лапшин, заарештований за підозрою в убивстві та підготовці терактів у Великій Британії, визнав себе винним за більшістю з висунутих йому звинувачень. Як повідомила поліція графства Вест-Мідлендс, 21 жовтня на засіданні Центрального карного суду 25-річний Лапшин зізнався, що 29 квітня ц. р. підстеріг і вбив ударами ножа в спину Мохаммеда Саліма, пенсіонера з Бірмінґема.

Також він визнав себе винним і в інших епізодах, які йому інкримінують, згідно з антитерористичним законодавством: у виготовленні вибухових пристроїв і бомбових нападах на три мечеті в графстві Вест-Мідлендс. Єдиний пункт, за яким він не визнав своєї провини, — це створення загрози життю оточуючих через вибух 21 червня.
«Ми знайшли частково виготовлені пристрої в кімнаті Лапшина, а також хімікати й обладнання для виробництва бомби. Тож очевидно, що він планував установити інші пристрої з наміром убити або травмувати невинних людей», — заявив Шон Едвардс, начальник відділу розшукової поліції з контртерористичного підрозділу Вест-Мідлендс.
Також правоохоронець розповів, що п. Лапшин стверджує, що діяв сам і на нього не намагалася вплинути жодна група. Пан Едвардс зазначив, що правоохоронні органи Великої Британії співпрацюють із владою України, аби більше з’ясувати про минуле Павла Лавшіна.
Як писав «Міст», 19 липня ц. р. на офіційному сайті поліції Вест-Мідлендс було оприлюднено інформацію про те, що «двоє українських чоловіків віком 22 і 25 років, яких затримали в межах розслідування вибухів біля мечетей у містах Тіптоні та Волсоллі, перебувають під арештом». 20 липня ц. р. суд Вестмінстерського магістрату продовжив затримання двох чоловіків до семи днів для проведення слідчих дій.
Того ж дня на сайті поліції Вест-Мідлендс була розміщена інформація про те, що арешт одного з двох українців, затриманих за підозрою в причетності до вибухів біля мечеті у Великій Британії, пов’язаний з убивством пенсіонера в Бірмінґемі. 75-річний Мохаммед Салім був зарізаний 29 квітня ц. р. дорогою додому після вечірньої молитви в мечеті. Йому завдали чотири ножових поранення, і чоловік помер за кілька метрів від свого будинку. А в червні в Тіптоні та Волсоллі сталися вибухи біля мечетей, на щастя, ніхто не постраждав. Розслідуючи інциденти, поліція отримала повідомлення про можливе замінування мечеті у Вулвергемптоні. У самій мечеті нічого не знайшли, але залишки вибухівки було виявлено поблизу.
Павло Лапшин, аспірант Національної металургійної академії України в Дніпропетровську, прибув у квітні ц. р. до Великої Британії як стажер із IT-компанії Delcam завдяки виграному конкурсу інженерних проектів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply