Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

У загибелі президента РП звинуватили росіян

Автор:

|

Квітень 02, 2015

|

Рубрика:

У загибелі президента РП звинуватили росіян
Місце загибелі Лєха Качинського

Місце загибелі Лєха Качинського

Військова прокуратура Республіки Польща (РП) 27 березня висунула обвинувачення двом російським диспетчерам у зв’язку з авіакатастрофою літака, у якій 2010 року загинув Лех Качинський, тодішній президент Польщі. Першою причиною катастрофи назвали неадекватну до погодних умов поведінку екіпажу, який не мав права спускатись нижче, ніж на 120 м. «Друга причина полягає в порушенні інструкцій із виконання польоту», — сказав прокурор Іренеуш Шелаг.

Звинувачення, зокрема, стосуються дій двох диспетчерів зі Смоленська, що призвели до авіаційного випадку, повідомив він. «Диспетчерам, громадянам Росії, загрожує від шести місяців до восьми років позбавлення волі», — пояснив полковник Шелаг. За його словами, їх допитають як підозрюваних.
Крім того, прокуратура Польщі вимагає від Росії повернути уламки літака. «Це — власність польського уряду», — наголосив прокурор. Розслідування у справі катастрофи у Смоленську продовжили до 10 жовтня ц. р.
Як писав «Міст», польський літак Ту-154 розбився 10 квітня 2010-го, під час заходу на посадку під Смоленськом. Усі 96 осіб, котрі перебували на його борту, загинули. Серед них були президент РП Качинський із дружиною, а також інші представники політичної та військової еліти країни. Вони прямували до Катині для участі в траурних заходах.
Росія за підсумками розслідування поклала основну відповідальність за катастрофу на польських пілотів, котрі, попри погані погодні умови, «під тиском» із боку свого керівництва постановили не летіти на запасний аеродром.
29 липня 2012 року уряд Польщі опублікував остаточний звіт у зв’язку з розслідуванням катастрофи Ту-154 Леха Качинського під Смоленськом. У доповіді було сказано, що однією з причин трагедії стало те, що літак надто пізно став заходити на друге коло. При цьому наголошується, що освітлення на летовищі в Смоленську було незадовільним, а диспетчер давав неправильні команди. Комісія перевірила організацію польоту, навчання екіпажу, перебіг польоту й обслуговування на аеродромі. Прилади, згідно з дослідженнями, начебто були справними та працювали нормально.
У доповіді також повідомлялося, що на екіпаж літака Ту-154 нібито тиснуло начальство. Однак, на думку експертів, безпосередньо генерал Анджей Бласік, головнокомандувач Військово-повітряних сил РП, тиску на пілотів не чинив.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply