Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 26, 2020

У Венеції — карнавал

Автор:

|

Лютий 09, 2012

|

Рубрика:

У Венеції — карнавал

Увечері 4 лютого у Венеції розпочався традиційний карнавал — знамените місто на воді на два з половиною тижні занурилося у світ театру й атмосферу свята й безперервних веселощів. Щороку тисячі туристів приїжджають в одне з найкрасивіших міст Італії, аби стати учасниками незабутнього барвистого дійства, що проходить на тлі унікальних декорацій.

Гуляння, які триватимуть до 21 лютого, за традицією почалися на площі Сан-Марко, де встановлено фонтан із червоним вином. Крім того, цьогоріч у Венеції біля входу у Великий канал з’явилася дев’ятиметрова дерев’яна статуя бика, яку буде спалено в останній день карнавалу.

2012 року своєрідним загальним гаслом свята обрали фразу «Життя — це театр». Тож усі площі, вулиці, канали й мости Венеції перетворилися на справжній театральний майданчик, де буде поставлено, мабуть, один із найбільш цікавих і захоплюючих на планеті спектаклів.

5 лютого у Венеції відбулося «свято на воді» для всіх венеціанців і гостей міста, а одна з найкрасивіших церемоній карнавалу пройде 12 лютого. Цього дня зі стометрової дзвіниці на центральній площі Сан-Марко в людську юрбу спуститься «янгол», політ якого зазвичай приваблює найбільшу кількість глядачів.

Кожен день венеціанського карнавалу наповнений виставками, театралізованими дійствами та музичними програмами, які відбуваються по всьому місту від ранку до пізнього вечора. Особливу увагу учасників карнавалу традиційно привертає конкурс на найкращу маску, яку буде обрано 19 лютого. А завершить карнавал «мовчазна регата» гондол.

До речі, цієї зими у Венеції вперше за 80 років замерзли канали. Водночас, щонайменше семеро осіб загинуло 4 лютого внаслідок снігопадів і морозів, що прийшли в центральну й південну частини Італії. Зокрема, 48-річна українка померла від переохолодження в прибережному містечку Остія, ночуючи в бараку разом з іншими імміґрантами. На всій території Апеннін упродовж останніх днів установилися аномально низькі температури, які призвели до кількох смертей на півночі Італії. 3 лютого холодний циклон дістався Рима й інших міст центру країни, де пройшли сильні снігопади, що спровокували хаос на автошляхах, а також призвели до скасування десятків авіарейсів і численних затримок потягів. 4 лютого життя у Вічному місті було фактично паралізоване, Колізей повністю завалило снігом.

 Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply