Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

У Туреччині поліція безжально розігнала демонстрантів

Автор:

|

Червень 27, 2013

|

Рубрика:

У Туреччині поліція безжально розігнала демонстрантів

Анкара залишається чи не єдиним містом Туреччини, де надалі тривають маніфестації, тож сили безпеки були змушені активно взятися їх розганяти. У ніч на 20 червня поліція знову застосувала газ і водомети, щоб утихомирити групи провокаторів, які не бажали проводити свою несанкціоновану акцію там, де їм було дозволено владою.

Укотре центром напруги став проспект Кеннеді, що виходить на широкий проспект Ататюрка й до посольства США. На цій вулиці та прилеглих до неї дорогах уже понад два тижні ночами вкрай неспокійно. Це зумовлено близькістю дільниці до парку Кугулу, де щовечора збираються сотні маніфестантів.
Поліція не змінила своєї тактики: групи протестувальників спочатку «обробили» водометами, а потім закидали гранатами зі сльозогінним газом. Після цього підрозділи поліцейського спецназу дотискали «залишки» протестувальників. Причому в сусідніх провулках із метою блокування проходу правоохоронці також створили газову завісу. За кілька годин протестні маніфестації було припинено.
Тим часом, того ж ранку в Ізмірі поліція ліквідувала наметове містечко на центральній площі Гюндогду. Рано-вранці правоохоронці в цивільному одязі прийшли до мітинґувальників і провели перемовини, переконуючи їх прибрати намети та розійтися. Влада дала протестувальникам певний час на роздуми, але коли стало зрозуміло, що ті не підуть із площі, поліція взяла ініціативу на себе. Близько 60 осіб, котрі намагалися чинити опір, було затримано.
У ніч на 23 червня акції відбулися одночасно в 81 провінціях, у тому числі в Мерсенні, Анкарі, Адані, Стамбулі, Ізмірі, Діярбакирі, Ерзінджані й інших містах. За даними опозиційної преси, на вулиці вийшло понад 3 млн людей із вимогами відставки правлячої Партії справедливості. Кілька тисяч чоловік прийшло на стамбульську площу Таксим, аби вшанувати пам’ять загиблих під час попередніх акцій протесту. Правоохоронні органи знову розігнали демонстрантів водометами, гумовими кулями та сльозогінним газом.
Як стверджує опозиційний телеканал «Халк» (єдиний, який показує події, що відбуваються в прямому ефірі), поліцейські застосували заборонений хімічний препарат «агент оранж», унаслідок чого десятки людей отруїлися. Є затримані. Порушено карні справи щодо 900 цивільних активістів.

До слова
Німеччина заблокувала перехід до наступної стадії перемовин про вступ Туреччини до Європейського Союзу (ЄС). Високопоставлені дипломати країн ЄС 20 червня провели засідання, на якому мали ухвалити рішення про відкриття чергового технічного пункту про приєднання Туреччини. Для цього країни ЄС повинні були одноголосно підтримати рішення про початок перемовин, але представники Німеччини були проти. Німецький дипломат висловив технічні зауваження, однак реальну стурбованість Берліна викликав той факт, що країни ЄС можуть надати нового імпульсу перемовинам на тлі жорсткого придушення урядом Туреччини акцій протесту.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply