Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

У Польщі та Чехії вшанували пам’ять загиблих на Майдані

Автор:

|

Лютий 27, 2014

|

Рубрика:

У Польщі та Чехії вшанували пам’ять загиблих на Майдані

Поляки вшанували українців, які загинули в останніх сутичках у Києві. Зокрема, у Варшаві, до будівлі посольства України, 20 лютого люди принесли сотні лампадок та свічок і запалили їх. Також громадяни Польщі поклали там вінки й квіти. Під стінами української дипломатичної місії постійно перебувало кілька десятків не байдужих до подій в Україні людей. «Вони вже третій день поспіль сюди приходять — відтоді, як у Києві почали масово гинути українці», — розповіла активістка Юлія Целер.

Крім того, 21 лютого польська газета «Наше слово», яка виходить українською мовою, організувала акцію підтримки українського Майдану: усіх поляків закликали запалити свічки та виставити їх у вікнах своїх будинків. «Це буде символом нашої солідарності з українським народом. Це буде зроблено у відповідь на заклик прем’єр-міністра Польщі й усіх польських політиків, котрі хочуть допомогти Україні», — ідеться в повідомленні газети.
Влада Варшави на знак солідарності з українцями вирішила щодня освітлювати найвищу в місті й у всій країні будівлю — Палац культури та науки, що стоїть у самому центрі польської столиці, – кольорами національного прапору України. Споруджений ще 1955 року будинок, який вважається одним із найвідоміших символів Варшави, освітлювався щовечора.
У Польщі також організували загальнонаціональну акцію солідарності з Україною. Із відповідним закликом до співгромадян звернувся Броніслав Коморовський, президент Республіки Польща. Він просив усіх небайдужих до подій на Майдані й у всій Україні людей запалити свічку в п’ятницю, о 20.00. Акція отримала назву «Солідарні з Україною».
У Чехії 20 лютого пройшло кілька громадських акцій на підтримку Євромайдану в Україні, учасників якого того дня десятками вбивали в Києві. У столиці країни Празі кілька тисяч людей — українців і чехів — прийшло ввечері на Вацлавську площу. Вони помолилися за загиблими, запалили сотні свічок і виконали гімн України.
Трохи раніше учасники акції зібралися біля празького Граду, резиденції президента Чехії. Після хвилини мовчання в пам’ять про загиблих вони звернулися до чехів і всіх небайдужих людей у Європі зі закликом підтримати українців у їхній боротьбі за свої права. Активісти тримали в руках плакати з гаслами «Зупиніть диктатора», фотографії загиблих, зі сльозами на очах розповідали чехам про трагічні події в Україні. Наступний мітинґ було проведено 21 лютого біля посольства України в Празі.
Тим часом у Чехії тривав збір ліків, харчових продуктів, санітарних коштів для потреб демонстрантів в Україні. Також було відкрито рахунок у банку «SOS — допоможіть людям на Євромайдані» для надання прямої фінансової підтримки пораненим і сім’ям постраждалих. Чеська влада пообіцяла безкоштовно лікувати всіх українців, котрі потерпіли від трагічних подій на Майдані.
Молебень за Україну відбувся 22 лютого в церкві Ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» у Мінську (Білорусь). «Молебень про припинення народного протистояння в Україні було відправлено в суботу, після Божественної літургії в домовому храмі на честь Святих мучеників-немовлят Вифлеємських, у навчальному корпусі приходу Ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість», — ідеться в повідомленні на сайті храму. «Ми — єдина Церква, і наші брати в Україні стали заручниками політичних інтриг і безбожних екстремістів. У багатьох із нас є друзі та близькі в Києві й інших українських містах, і тому ми просто не можемо залишатися байдужими до їхнього болю та страждань», — заявили в парафії.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply