Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 3, 2020

У Молдові готували збройне захоплення влади

Автор:

|

Грудень 04, 2014

|

Рубрика:

У Молдові готували збройне захоплення влади

Молдова

Правоохоронні органи Молдови оприлюднили нові подробиці обшуків, проведених у помешканнях затриманих членів екстремістської організації «Антифа». «Під час обшуків у будинках і квартирах членів організації «Антифа» було виявлено детальні плани державних установ, у т. ч. Центральної виборчої комісії (ЦВК). Це дає нам підставу припустити, що згадана організація насправді мала на меті силове захоплення влади в Молдові», — повідомив прокурор Віорел Морарь.

За словами Георгія Кавкалюка, заступника голови Генерального інспекторату поліції, у помешканнях затриманих було знайдено пістолети, гранатомети, гранати, військову уніформу, нові мобільні телефони та SIM-карти до них, а також чималі суми грошей у молдавських леях і російських рублях.
Кілька днів тому в Кишиневі, Бельцах, Сороках та інших містах Молдови були затримані 15 членів організації «Антифа». Усі вони підозрюються в намірі організувати масові заворушення під час парламентських виборів, які пройшли в Молдові 30 листопада.
Також молдовський суд підтримав заборону на участь проросійської партії «Патрія» на участь у парламентських виборах. Таке рішення Апеляційний суд Кишинева ухвалив 27 листопада. Напередодні ЦВК країни вирішила виключити цю політичну силу з виборчого процесу через «фінансову підтримку з-за кордону». «Патрію» фінансує Ренато Усатий, російський бізнесмен молдовського походження. Він вибудував передвиборну кампанію своєї політсили під гаслами боротьби з корупцією, а таке рішення суду назвав «цирком».
28 листопада стало відомо, що п. Усатий через загрозу арешту покинув територію Молдови й зараз перебуває у Москві. Як розповів політик, про те, що готується арешт, йому повідомили пізно ввечері 27 листопада, після чого він одразу вирішив покинути Молдову. «Я приїхав в аеропорт за 20 хвилин до вильоту. Видано десять ордерів на обшук у людей зі списку «Патрії», є ордер на мій арешт. Там — тероризм, екстремізм, шпигунство, контрабанда в особливо великих розмірах», — сказав Ренато Усатий.
«Патрія» була зареєстрована у вересні ц. р. Останні опитування громадської думки засвідчили, що вона має достатню підтримку, щоб отримати місця у новому парламенті. Заборона на участь «Патрії» у виборах з’явилася після звинувачень, що ця політична сила, за якою стоїть Російська Федерація (РФ), після виборів намагатиметься дестабілізувати ситуацію у Молдові. Напруження у відносинах між Росією та Молдовою посилилося після того, як ця пострадянська країна, що межує з Україною, підписала Угоду про асоціацію з Європейським Союзом (ЄС) у червні ц. р.
Як вважає Маріан Лупу, лідер Демократичної партії Молдови, Москва вже почала розхитувати ситуацію в країні за українським сценарієм. Зокрема, під час підписання Угоди про асоціацію з ЄС 27 червня ц. р. місцеві силовики провели рейд і заарештували низку сепаратистських організацій, які виступали за проведення місцевих референдумів.
Не варто забувати й про Придністров’я, адже Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії, уже лякав, що у разі подальшої інтеграції Молдови в ЄС та скасування позаблокового статусу невизнана Придністровська молдавська республіка може оголосити про свою незалежність, а Москва повністю підтримає такий вибір. Однак щодо позаблокового статусу влада Молдови вже встигли попередити, що найближчим часом уряд не має наміру вести країну в НАТО.
Для створення тиску і дестабілізації в країні Кремль може використовувати Придністров’я як «другий Донбас». «Тліючий» невизнаний статус території будь-якої миті може вистрелити в бажання остаточно визначити юрисдикцію реґіону. Своєю чергою, у Брюсселі запевнили, що, незважаючи на вибір молдаван, ЄС і далі підтримуватиме країну.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply