Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 17, 2019

У Білорусі судитимуть прихильників «руського міра»

Автор:

|

Листопад 02, 2017

|

Рубрика:

У Білорусі судитимуть прихильників «руського міра»

Більшість білорусів ідеї Кремля не сприймають

Дивні речі кояться в Білорусі, яку звикли вважати тоталітарною та відверто проросійською державою. Тамтешній президент Олександр Лукашенко після початку аґресії Російської Федерації (РФ) на Донбасі різко змінив політику і дедалі більше демонструє незалежність від Путіна, публічно заявляючи про підтримку територіальної цілісності України та декларуючи неприйняття «руського міра» (принаймні в тому розумінні, як це собі уявляє Кремль).
Днями Слідчий комітет (СК) Білорусі завершив розслідування карної справи стосовно авторів російськомовних інформаційних ресурсів, звинувачених у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. Як повідомив Іван Носкєвіч, глава СК, у справі проходить три фігуранти, інформує інтернет-видання «Білоруський партизан».
Мова про шеф-редактора інформаційної агенції «Реґнум» Юрія Баранчика, мешканця міста Брест Дмитра Алімкіна та викладача Білоруського державного університету інформатики та радіоелектроніки (Мінськ) Юрія Павловця. Всі вони всіляко прославляли концепцію «руського міра» та заперечували існування білорусів як окремого народу, переконуючи, що насправді білоруси — лише частина російського етносу.
«Уже закінчено розслідування, карну справу передано прокурору для передавання до суду. Підставою для порушення справи стали звернення Міністерства інформації про проведені Республіканською експертною комісією експертиз інформаційної продукції на предмет наявності в ній ознак проявів екстремізму щодо авторів статей, опублікованих на інформаційних ресурсах «Реґнум», «Лента.ру», «Еадэйли», — заявили в СК Білорусі. Там також повідомили, що в ході проведених обшуків були отримані дані про те, що зазначені особи отримували за свої публікації грошову винагороду від громадянина Білорусі, котрий постійно проживає в Москві. Слідство вважає, що основним мотивом їхньої протиправної діяльності була матеріальна вигода.
Юрій Баранчик устиг утекти до РФ, двох інших фігурантів узяли під варту. Звинуваченим загрожує до 12 років позбавлення волі.
Також нагадаємо, що наприкінці вересня ц. р. в Білорусі вперше засудили бойовика, котрий воював за терористів на Донбасі. Вирок, щоправда, виявився, напрочуд м’який: Олексій Єршов, Вітебської області, отримав лише два роки обмеження волі умовно. Як повідомляв портал «Наша нива», чоловік був засуджений за «участь у збройному формуванні на території іноземної держави». Довести «найманство», що передбачає значно серйозніше покарання (від трьох до семи років ув’язнення), слідству не вдалося. Головними доказами стали світлини в соціальних мережах, де 29-річний житель Єршов позує біля танків і біля в’їзду до Донецька з вогнепальною зброєю.
Цей вирок став першим у Білорусі, хоча ще рік тому Валерій Вакульчик, голова білоруського Комітету державної безпеки хвалився, що в країні порушено 138 карних справ за статтею «участь у збройному формуванні на території іноземної держави». Щоправда, не уточнив, кого серед підозрюваних більше: бійців українських добробатів чи бойовиків терористичних організацій «Донецька народна республіка» і «Луганська народна республіка». Проте до суду дійшла лиш одна справа — Олексія Єршова.
Хоча не виключено, що незабаром у Білорусі почнеться справжнє «полювання» на терористів із Донбасу, котрі після повернення додому стали активно пропагувати кремлівські ідеї «руського міра».

Ігор Берчак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...