Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

Цивілізований світ цурається непередбачуваної РФ

Автор:

|

Липень 17, 2014

|

Рубрика:

Цивілізований світ цурається непередбачуваної РФ
Євген Федоров

Євген Федоров

Нещодавно в Російській Федерації (РФ) оприлюднили чергову дурню. Євген Федоров, голова комітету з економічної політики і підприємництва Державної думи РФ, запропонував заборонити приймати на державну службу тих, у кого є близькі родичі, що живуть за кордоном. Зміни п. Федоров запропонував внести до деяких нормативно-правових актів, зокрема, до Закону «Про основи державної служби РФ». Свою ініціативу депутат пояснив тим, що чиновники, які мають родичів за кордоном, є більш уразливими до тиску з боку інших країн.

Як приклад він навів арешт на Мальдівах американськими спецслужбами сина Валерія Селезньова, депутата Держдуми, що в Москві розцінили як викрадення. Інцидент назвали способом шантажу.
«Близько 80 % депутатів Держдуми зіштовхнулися з тими чи іншими формами тиску. У 95 % випадків ніхто про це не дізнається, оскільки в розголосі не зацікавлена ??жодна зі сторін. Зазвичай члена сім’ї чиновника заарештовують, вступають із чиновником у діалог, він їде сам або скеровує адвокатів на перемовини. Під час переговорів починається шантаж, одним із пунктів якого може стати й зрада державних інтересів. Відбувається обмін заручника на позицію чиновника. Тому в процесі кадрового відбору потрібно враховувати закордонних родичів як чинник уразливості», — заявив парламентарій.
Євген Федоров є одним із ініціатором закону про заборону для чиновників і членів їхніх сімей відкриття рахунків у іноземних банках. Він також обстоює обмеження права держслужбовців на купівлю нерухомості за кордоном. Нагадаємо, що у РФ вже заборонено носіння кедів, високих підборів та мереживної білизни.
Тому не дивно, що російські програмісти масово переїжджають у Європу. Ті, хто вже влаштувався в європейських країнах, кажуть, що там «дуже зручно жити», і мають намір найближчим часом перевезти цілі команди програмістів і дизайнерів, яких вони залишили в Росії.
Олексій Шереметьєв і Сергій Носирєв, засновники компанії з дизайну інтер’єрів, відкрили офіс у Вільнюсі наприкінці травня ц. р. Незважаючи на нетривалий термін роботи, вони вже готові забрати до столиці Литви більшу частину своєї команди. «У Литві – дуже гарний клімат. Нам комфортно тут жити, — зізнаються розробники. — Литва є членом Європейського Союзу, звідси зручно їздити в західні країни». При цьому вони стверджують, що в їхньому рішенні «немає політичного підтексту».
Про бажання виїхати з Росії також заявили керівники багатьох інших російських компаній, які займаються розробкою програмного забезпечення. Зокрема, вони пояснюють, що їхні клієнти — великі світові корпорації — стривожені подіями в Україні та санкціями проти РФ.
Павло Дуров, засновник соціальної мережі «Вконтакте», неодноразово заявляв про тиск із боку влади та врешті покинув-таки РФ. Програміст назвав «сім причин не повертатися» в Росію. Серед них – «відсутність системи чесних і незалежних судів», надмір суперечливих законів, відсутність відкритих конкурсів на державні посади, «феодальні пережитки» у вигляді паспорта та прописки, а також застаріла система освіти. Їдучи геть із Росії, п. Дуров заявив, що ця країна «не сумісна з інтернет-бізнесом».
Тож цілком закономірно, що Велика Британія та Франція відмовили офіційній російській делегації в участі в одній із найпрестижніших світових виставок озброєнь — авіакосмічному салоні «Фарнборо-2014». Причому відсутність запрошення означає, що особи, котрі планують приїхати на авіашоу, не можуть претендувати на оформлення в’їзних віз за прискореною процедурою.
Між тим, на виставці планувалася присутність представників міністерства промисловості та торгівлі РФ, а також таких державних корпорацій, як «Роскосмос», «Росавіація», «Ростехнології», «Рособоронекспорт» та інших. Із 17 членів російської офіційної делегації візи отримало лише п’ять осіб.

Євген Клен

До слова
Рада Європейського Союзу (ЄС) на рівні постійних представників (COREPER) ухвалила рішення, згідно з яким, ЄС запровадить обмежувальні заходи у вигляді заборони на в’їзд та заморожування активів через ситуацію в Україні, ще щодо 11 осіб. 12 липня Євросоюз оприлюднив цей список. До нього увійшли, зокрема, прем’єр самопроголошеної Донецької народної республіки (ДНР) Олександр Бородай, керівник служби безпеки ДНР Олександр Ходаковський і голова ради міністрів Луганської народної республіки (ЛНР) Марат Баширов. Також до списку санкцій потрапили віце-прем’єр ДНР із соціальної політики Олександр Калюський, прес-секретар ДНР Олександр Хряков, прем’єр-міністр ЛНР Василь Нікітін, голова верховного ради ЛНР Олексій Карякін, міністр внутрішніх справ Юрій Івакін, міністр оборони ЛНР Ігор Плотницький, представник Союзу козаків області Війська Донського Микола Козіцин, командир батальйону народного ополчення Луганська Олексій Мозговий.
«Ми, звісно, вдячні нашим західним партнерам за все. Але візові санкції проти терористів Донбасу — настільки «сильний» і «рішучий» крок, що, напевно, наступні поколінь із десять українців будуть у вічному боргу. Гадаю, ці «лідери» ДНР ніколи не бували не те, що в Польщі чи Чехії, а навіть на Закарпатті. І чомусь упевнений, що якщо вони й планують закордонну поїздку, то точно не в одну з країн ЄС. Тому ці візові санкції — те саме, що заборона вегетаріанцям їсти м’ясо, — прокоментував розширення санкцій Віктор Балога, відомий український політик. — А якщо без іронії, то це виглядає як знущання з України. Можете допомогти — допомагайте. Не можете — не грайтеся в ці подачки. Не мені нагадувати, яких санкцій і проти кого очікує Україна».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply