Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 19, 2018

Торі перемагають на виборах у Британії

Автор:

|

Травень 14, 2015

|

Рубрика:

Торі перемагають на виборах у Британії
Девід Кемерон

Девід Кемерон

Усупереч прогнозам та даним опитувань громадської думки, переконливу перемогу на загальних виборах у Великій Британії 7 травня здобула Консервативна партія. Торі отримали більшість у новому складі парламенту — 327 мандатів. Після аудієнції з королевою Єлизаветою в Букінгемському палаці Девід Кемерон, лідер консерваторів, оголосив про намір сформувати уряд, не створюючи коаліції з іншими партіями. При портфелях залишилися міністр фінансів Джордж Осборн, котрий також отримав посаду першого міністра уряду — фактично заступника п. Кемерона, Тереза Мей, призначена міністром внутрішніх справ, і Філіп Хеммонд — міністр закордонних справ.

Лейбористи отримали майже на 100 мандатів менше, ніж торі, і виступили гірше, ніж на попередніх виборах 2010 року. У зв’язку із цим Ед Мілібенд, лідер лейбористів, оголосив соратникам про свою відставку. «Британія потребує сильної Лейбористської партії. Британія потребує Лейбористської партії, яка здатна відновитися після цієї поразки, аби ми знову могли мати уряд, що захищав би інтереси трудящих людей, — заявив політик. – Час комусь іншому очолити керівництво цією партією, тому я подаю у відставку, яка набуде чинності після пам’ятної церемонії, присвяченої перемозі в Другій світовій війні».
Ще більш нищівної поразки зазнала Ліберал-демократична партія, втративши 47 місць. У новому парламенті ліберал-демократи отримають усього вісім депутатських мандатів. Ед Мілібенд назвав ніч підрахунку голосів «дуже важкою й образливою» для його партії, а лідер ліберал-демократів Нік Клегг охарактеризував її як «жорстоку ніч покарання». Серед відомих лейбористів, котрі зазнали поразки на виборах — міністр фінансів тіньового уряду Ед Болс.
Вибори проходили в 650 одномандатних округах за мажоритарною системою: у кожному окрузі виборці голосували не за партію, а за конкретного кандидата, і переміг той, хто набрав просту більшість голосів. Формування ж нового уряду залежить від того, яка партія або коаліція отримала більшість за підсумками голосування.
Між тим, Девід Кемерон пообіцяв «об’єднати країну» і заявив, що його «мета — проста: бути урядом для кожного жителя Об’єднаного Королівства». Політик також підтвердив свою передвиборну обіцянку провести найближчими роками референдум про членство Великої Британії в Європейському Союзі (ЄС).
Президент США вже 9 травня зателефонував прем’єр-міністрові Великої Британії, щоби привітати його з перемогою Консервативної партії на виборах до парламенту країни. Барак Обама підтвердив у розмові з британським колегою свою «прихильність до особливих відносин» між двома країнами та висловив сподівання на продовження співпраці з метою вирішення численних міжнародних проблем.
«Лідери обох країн очікують зустрічі один з одним і з іншими колегами з G7 на саміті, який відбудеться в червні ц. р. в Німеччині», — повідомила прес-служба Білого дому.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...