Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

Танці з клептократами

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

Танці з клептократами

Якщо Захід серйозно хоче боротися з корупцією в решті світу, нехай розпочне із себе, рекомендує у своїй статті у Foreign Policy оглядачка Енн Епплбаум, директор політичних досліджень у Legatum Institute. Британській судовій і політичній системам абсолютно байдуже, звідки взялися гроші в панів Березовського й Абрамовича, зазначає автор: «Якщо задуматися, це — дуже дивно».

Захід висловлює стурбованість розгулом корупції в Росії, Китаї, Казахстані, Афганістані, багатьох південноамериканських і африканських країнах. «Але ми майже не визнаємо того, що західний світ і його мережа офшорних банків і податкових гаваней сприяють корумпованим методам на Сході й на Півдні. Як-не-як, ми обслуговуємо олігархів, тиранів і диктаторів — на них працюють юристи та фінансові радники, а також торговці творами мистецтва й дворецькі», — наголошує автор статті.

Якщо говорити про Афганістан, то афганка Сакіна Якубі, голова освітньої некомерційної організації, вважає, що джерело наймасштабнішої корупції там — західні компанії та благодійники: вони підкуповують чиновників, переплачують за все, а потім відходять, скаржачись, що через корупцію неможливо розвивати країну.

Зв’язки між гуманітарною допомогою й корупцією, а також приховування «південних грошей» у західних банках викривалися вже багаторазово, підкреслює авторка. Але західні чиновники та науковці рідко враховують неґативний вплив своїх співвітчизників. «Після 11 вересня ми усвідомили, що іноземці-клептократи — це й наша проблема. Корумповані уряди можуть переховувати терористів, продавати й купувати смертоносну зброю, вкладати гроші в злочинну діяльність», — констатує автор. «Чому ж ми не говоримо відверто про те, як припинити сприяння клептократії?» — запитує вона наприкінці.

Foreign Policy

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...