Новини для українців всього свту

Sunday, May. 31, 2020

Таємниця зниклого гакера

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Таємниця зниклого гакера

Кілька днів тому зник колишній гакер, якого Ватикан узяв на службу головним комп’ютерником, пише Марко Ансальдо в газеті La Repubblica. «Його називають «інженером Папи». У його руках — усі коди для входу в комп’ютерну систему Ватикану. Він є хранителем безлічі секретів, у тому числі тих, що стосуються скандального опублікування внутрішніх документів Святого престолу. Але він щез безслідно», — пише видання.

«Мова йде про молодого гакера, котрому зараз 36 років і який створив систему Firewall для захисту сучасного та досконалого комп’ютерного центру, розташованого в підземеллях папського палацу. У Ватикані знають, що це — унікальна людина, яка за бажання може зламати систему й заволодіти цінною інформацією. Але що ж із нею сталося? Із людиною, ім’я якої не відоме для більшості тих, хто перебуває всередині священних стін?» — запитує автор статті.

«Його історія є однією з тих таємниць Святого престолу, що найкраще охороняються. Колись він зламав комп’ютерну мережу Ватикану. На нього вийшли досить швидко, але замість того, щоби покарати, його взяли на службу. Згодом йому довірили делікатну справу — захист ватиканської комп’ютерної системи. За словами експертів, вона навіть перевершує рівень аналогічних систем американських спецслужб», — зауважує Марко Ансальдо.

«Лише молодому інженеру відомо, як увійти до ватиканської мережі, оскільки він володіє паролем для входу в базу даних, котру він створив і яка, як уважається, не піддається зламуванню. Теоретично колишньому гакеру відомо про всі контакти та внутрішні e-mail, шифр-коди Банку Ватикану й навіть, можливо, таємниці так званих воронів, людей, які поширювали конфіденційну інформацію з Ватикану», — зазначає журналіст.

«Є припущення, згідно з яким комп’ютерник, що вважається одним із представників найближчого кола понтифіка, після початку скандалу Vatileaks більше не довіряє тим, хто доручив йому займатися комп’ютерною системою Ватикану, і хоче триматися подалі від проблеми, яка з плином часу лише розростається. Ця нова детективна історія стала ще однією із численних таємниць скандалу, що досі не затих», — підсумовує автор статті.

 La Repubblica

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply