Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 13, 2019

Сирійські біженці рвуться до Європи

Автор:

|

Вересень 10, 2015

|

Рубрика:

Сирійські біженці рвуться до Європи

Сирійські біженці

Сотні тисяч біженців, котрі втікають від війни у Сирії, на минулому тижні заполонили Угорщину. Але в цій «бідній» країні вони не хочуть залишатися, а прагнуть потрапити в «ситу» Федеративну Республіку Німеччину (ФРН). 5 вересня Австрія та ФРН погодилися прийняти тисячі міґрантів, котрі зуміли перетнути угорський кордон. Від початку 2015 року на територію Європейського Союзу (ЄС) прибули вже 340 тис. міґрантів.
Правляча коаліція ФРН в ніч на 7 вересня прийняла рішення виділити на потреби біженців 6 млрд EUR. Пакет допомоги постраждалим в Сирії міґрантам був оприлюднений у спільній заяві канцлера Анґели Меркель і віце-канцлера Зигмара Габріеля. Крім того, було оприлюднене рішення побудувати теплі сховки на зиму.
Водночас Берлін планує посилити закони щодо тих, у кого немає права на надання прихистку, зокрема вихідців із балканських країн. На думку влади ФРН, підстав для прихистку в Німеччині у них — істотно менше, ніж у сирійців чи афганців.
Точні шляху розподілу виділених на допомогу біженцям коштів із держбюджету будуть визначені до 24 вересня ц. р. «Уперше ми представляємо загальну концепцію для подолання посталих викликів, пов’язаних із такою ситуацією, коли люди тікають від злиднів і переслідувань. Це — наша, так би мовити, відповідь на федеральному рівні цьому національному виклику», — сказала п. Меркель.
На думку канцлерін, минулі вихідні, за які до ФРН прибуло 20 тис. осіб, були «захоплюючими». Вона також подякувала співробітникам громадських служб і всім, хто продемонстрував гостинність. «Завдяки такому виклику ми можемо пишатися нашою країною дещо більше», — зазначила очільник німецького уряду.
Відтепер документи біженців, котрі не мають перспективи отримати притулок у ФРН, будуть розглянуті якнайшвидше, а за рахунок кількох балканських країн планується розширити перелік так званих безпечних країн походження, де немає ні політичного переслідування, ні масових порушень прав людини.
Однак над країнами ЄС нависла ще одна небезпека. Під виглядом біженців туди проникли більше 4 тис. бойовиків «Ісламської держави Іраку та Леванту» (ІДІЛ). Ці бойовик начебто вже готові для проведення операцій як помсту за авіаудари по ІДІЛ у Сирії, які завдає міжнародна коаліція на чолі зі США. При цьому майбутні атаки планують націлити тільки на західні уряди, а не на цивільних осіб. Бойовики вливаються у потік біженців, котрі прямують до Європи через Туреччину, за допомогою місцевих контрабандистів.

Євген Клен

До слова
Влада провінції Квебек розраховує прийняти 2015 року 3 650 сирійських біженців. Це — на 1 тис. більше, ніж планувалося. «Зроблені нами кроки — це відповідь на прохання жителів Квебека, котрі хочуть зробити більше для підтримки сирійських біженців, розсіяних по різних країнах», — заявила Кейтлін Вейл, міністр у справах імміґрації провінції Квебек. Спочатку Квебек був готовий надати притулок 2 450 біженцям. Зокрема, 1 800 осіб мали отримувати допомогу від приватних спонсорів, а 650 — від влади. Зараз у Канаду вже в’їхали 2 374 вихідці з Сирії. Загалом Канада планує прийняти за три роки 11,3 тис. сирійських біженців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply