Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 18, 2019

Сильвіо Берлусконі запроторять за ґрати

Автор:

|

Листопад 01, 2012

|

Рубрика:

Сильвіо Берлусконі запроторять за ґрати

Колишнього прем’єр-міністра Італії Сильвіо Берлусконі засудили до чотирьох років ув’язнення. Таке рішення суд ухвалив у справі про фінансове шахрайство його компанії Mediaset при купівлі прав на показ американських кінофільмів. Також вирок забороняє політикові, який неодноразово був прем’єром Італії, обіймати державні посади протягом трьох років.

Разом із прем’єр-міністром у новій справі проходило ще дев’ятеро осіб, включаючи його сина П’єрсильвіо Берлусконі, віце-президента Mediaset і президента суміжної компанії RTI. Усім підсудним інкримінують створення тіньових фондів і відмивання грошей при купівлі прав на демонстрацію американських кінострічок у Італії.
За даними слідства, медійна група п. Берлусконі купувала права на показ кінофільмів через інші фірми, зокрема Mediatrade і RTI, непомірно завищуючи при цьому купівельну вартість. Різниця між справжньою та роздутою ціною переказувалася на рахунки в банках Швейцарії та Багамських островів, де, таким чином, і виникли «чорні фонди».
Слідство за цією справою було розпочате ще 2007 року. Підставою для її порушення стали результати обшуків, здійснених працівниками Фінансової гвардії в міланських офісах компаній Medaitrade і RTI в жовтні 2005-го, а також деякі документи, вилучені у Швейцарії. У межах цієї слідчої справи Сильвіо Берлусконі та його партнерів звинувачують у незаконному привласненні коштів на суму 34 млн USD. Крім того, керівництву Mediaset інкримінують спотворення фінансової звітності й ухиляння від сплати податків (приблизно 8 млн EUR). За версією слідства, незаконні фінансові операції проводилися в період між липнем 2002-го й листопадом 2005 року. Що ж до податкових правопорушень, то вони відбувалися аж до осені 2009-го.
Тим не менш, термін тюремного ув’язнення для колишнього прем’єр-міністра Італії скоротили до одного року. Сильвіо Берлусконі потрапив під дію закону про амністію, ухваленого 2006 року з метою убезпечити в’язниці від переповнення. Амністія була прийнята лівоцентристським урядом Романо Проді — принципового суперника п. Берлусконі, якому Сильвіо програв вибори з перевагою менш ніж 1 % голосів.

До слова
Суд визнав винними в масовому вбивстві сімох людей, яких звинувачували у «введенні в оману» жителів італійського міста Аквіли перед землетрусом 2009 року. Шістьох сейсмологів і одного чиновника було засуджено до шести років позбавлення волі за «неспроможність зробити адекватне попередження». Землетрус магнітудою 6,3 бала стався в Аквілі 5 квітня 2009-го. Унаслідок нього загинули 309 осіб і зазнав сильної руйнації історичний центр міста. Події передувало близько шести місяців підвищеної сейсмічної активності. За кілька днів до природної катастрофи, 31 березня 2009 року, фахівці, які входили до Комісії з оцінювання серйозних ризиків, провели прес-конференцію, присвячену спостереженням за сейсмічною ситуацією. Під час заходу один з обвинувачених – Бернардо де Бернардініс, колишній заступник директора голови служби захисту громадян Італії, – назвав сейсмічну активність «сприятливою». Пізніше в суді він заявив, що мав на увазі відсутність інформації про підвищення або пониження ймовірності потужного землетрусу.
За словами підсудного, його заява ґрунтувалася на двох статтях його колег і на інформаційних повідомленнях агенції ANSA. Інші обвинувачені також підкреслювали, що слова про сейсмічну «розрядку», які говорилися на конференції, не можна інтерпретувати як прогноз щодо зниження ймовірності землетрусу, позаяк ученим невідомий масштаб енергії, яка «розряджається». Суд над італійськими сейсмологами привернув увагу широкого кола науковців, чимало з яких підписало відкритий лист до президента Італії з вимогою припинити судове переслідування. Представники Американського геофізичного товариства заявили, що процес над ученими може призвести до припинення взаємодії фахівців з урядовими структурами та цілковитої відмови від оцінювання сейсмічних ризиків.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...