Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

Суд виправдав скандального вчителя

Автор:

|

Березень 21, 2013

|

Рубрика:

Суд виправдав скандального вчителя

Суд молдавського міста Бєльц відхилив колективний позов проти місцевого вчителя Віктора Кравченка, який завоював скандальну популярність через антиросійські заяви. Під позовом проти п. Кравченка раніше підписалося близько 50 осіб (підписи збирали на мітинґу, що відбувся в листопаді минулого року). Подавці скарги вимагали, щоби суд зобов’язав відповідача попросити вибачення в російськомовного населення Молдови, а також оштрафував його на символічну суму – десять леїв (0,7 USD).

Справа розглядалася у бєльцькому муніципальному суді. У підсумку скарга не була задоволена. Суддя не знайшла в словах Віктора Кравченка «нічого того, що суперечить законодавству». Однак прокуратура раніше, за іншим випадком, порушила проти п. Кравченка карну справу за статтею «Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної або релігійної ворожнечі». Стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до трьох років.
Скандал навколо Віктора Кравченка, який викладав географію в профтехучилищі м. Бєльц, розгорівся в листопаді 2012 року. На YouTube було викладено 20-хвилинний запис, на якому вчитель лає Росію, ображає російських учнів і росіян загалом, а також погрожує вигнати їх із Молдови. «У мої 65 років, може, я не встигну вас вигнати звідси. Але за мною ще будуть інші покоління, які з вами впораються, — заявляв викладач. — Тому що ви є окупантами…. А вийде закон про ваше знищення — знищимо, і все».
Після того, як історія набула розголосу, п. Кравченка було звільнено з посади. Сам він у пояснювальній записці написав, що до того його спровокували учні. За свої слова на уроці звільнений учитель таки попросив вибачення, але при цьому зазначив, що в його скандальній промові проявилися «емоції всього народу».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...