Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 18, 2020

Солдатів для російської аґресії готували німці

Автор:

|

Травень 01, 2014

|

Рубрика:

Солдатів для російської аґресії готували німці

«Зелений чоловічок»

Під час кримської кризи Російська Федерація (РФ) шокувала весь світ рівнем підготовки й оснащення своїх спеціальних підрозділів, і в цьому «радикальному вдосконаленні» її армії взяли пряму участь німецькі фірми. Таку інформацію Джош Рогін, кореспондент The Daily Beast, отримав із доповіді Науково-дослідницької служби Конґресу США й розмов із неназваними працівниками американських розвідслужб і сенату.

«Так, 2011 року німецький військовий підрядник Rheinmetall підписав контракт на будівництво центру підготовки із симулятором бойових дій у Муліно, на південному заході Росії, вартістю 140 млн USD, — розповів журналіст. — Передбачалося, що в ньому можна буде тренувати 30 тис. російських солдатів на рік. Rheinmetall відстоював проект навіть після вторгнення до Криму, аж до того моменту, коли німецький уряд нарешті закрив його наприкінці березня».
За даними Науково-дослідницької служби Конґресу США, майданчик у Муліно спроектовано за зразком тих, які використовують у бундесвері, і Rheinmetall планував укласти з РФ низку інших контрактів. Прохання надати коментар німецька фірма залишила без відповіді.
«Багато з тих, хто в американському уряді відстежував це питання, невдоволені тим, як саме Німеччина вчинила з російським контрактом. Їх турбує, що частина тренувальних заходів припала на частку спецпідрозділів на кшталт тих, які зараз діють в Україні й біля її кордонів», — пише п. Рогін.
Кореспондент цитує високопоставленого радника із сенату: «Той факт, що німецькі компанії безпосередньо підтримували й тренували російську армію в період аґресії проти України, заслуговує на жаль. Американському уряду слід закликати наших союзників із НАТО перервати зараз усі зв’язки з РФ по військовій лінії доти, доки росіяни не залишать територію України, у тому числі Крим».
«Дехто на Капітолійському пагорбі вбачає проблему не тільки в діях Німеччини, указуючи на необачність низки країн-членів НАТО, які після того, як президент Обама проголосив новий курс на «перезавантаження» відносин із РФ, кинулися підписувати з нею прибуткові оборонні контракти», — інформує Джош Рогін, згадуючи підряди на будівництво французьких вертольотоносців «Містраль» і постачання італійських бронетранспортерів «Лінкс».
Він зазначає, що модернізація російської армії стала несподіванкою для американської розвідки. «Нам треба було приділяти цьому більше уваги, — визнала Фіона Гілл, працівник Brookings Institution. — Сигнали надходили давно, але ми їх неправильно інтерпретували».
Зараз верхівка оборонних відомств визнає, що «російська армія останніми роками зазнала змін революційного характеру». Мова йде не тільки про модернізацію обладнання (закордонні спостерігачі звертають увагу на озброєння, захисну амуніцію та прилади зв’язку), а й про зміну військової доктрини: тепер Росія робить акцент на «застосування чудово підготовлених спеціальних формувань швидкого реагування», а також на ведення інформаційної та кібервійни.
Заради справедливості зазначимо, що вище керівництво Німеччини неодноразово висловлювало підтримку Україні та засуджувало аґресію Росії на території суверенної України. Раніше повідомлялося, що Німеччина відмовилася будувати для РФ танкову базу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply