Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Швеція не вистоїть проти Росії

Автор:

|

Лютий 14, 2013

|

Рубрика:

Швеція не вистоїть проти Росії

У Швеції розгорівся скандал через заяви Сверкера Йорансона, головнокомандувача збройних сил країни, який заявив, що в разі аґресії з боку Російської Федерації (РФ) Швеція не протримається й тижня. Генерал Йорансон повідомив, що для відбиття потенційного нападу Росії позаблоковій Швеції доведеться просити допомоги в НАТО.

Цю заяву дезавуювала міністр оборони Карін Енстрем, яка нагадала: вступ до НАТО «не стоїть на порядку денному». Однак опитування свідчать, що прихильників приєднання Швеції до Альянсу стає все більше.
«Навіть у роки холодної війни, коли країна вкладала в оборону набагато більше коштів, наші можливості були обмежені. Ми ніколи не були озброєні настільки сильно, щоби самостійно протистояти Радянському Союзу чи Росії. Нам у будь-якому випадку знадобиться допомога ззовні — НАТО чи США. Але наші політики не допускають мілітаризації суспільства, щоби ми могли власними силами відбити загрозу зі Сходу», — зазначив Сверкер Йорансон. При цьому генерал не вважає «загрозу зі Сходу умоглядною на тлі авторитарних тенденцій у РФ і подій у Грузії».
Після цієї заяви, що шокувала керівництво країни, генерала Йорансона запідозрили в розголошенні державної таємниці та заподіянні шкоди безпеці країни. Томас Ліндстранд, шеф Прокурорської палати в справах державної безпеки, зажадав розслідувати висловлювання військового, який, на його думку, послався на закриту інформацію міністерства оборони. Проте він не спростував тези генерала, що Росія залишається для Швеції «головним ворогом».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply