Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 23, 2019

Розтин Литвиненка назвали «найнебезпечнішим» в історії

Автор:

|

Лютий 05, 2015

|

Рубрика:

Розтин Литвиненка назвали «найнебезпечнішим» в історії

Олександр Литвиненко

У Лондоні (Велика Британія) тривають публічні слухання у справі про смерть Олександра Литвиненка, колишнього працівника російських спецслужб, котрий помер 2006 року в лондонському шпиталі — як підозрюють, після того, як випив чай із полонієм. Патологоанатом, котрий проводив розтин тіла, розповів, що то була дуже небезпечна процедура.
Другий день слухань відкрився допитом інспектора Крейґа Мескелла, відповідального за розслідування. Детектив повідомив, що на піку слідства в листопаді 2006-го справою займалося майже 200 осіб — сотня детективів і сотня поліцейських. «Слідство все ще триває. Двоє людей, як і раніше, перебуває в розшуку. Це — п. Луговий і п. Ковтун», — розповів він.
Згадані російські громадяни заперечують причетність до вбивства та відмовляються свідчити у цій справі.
Луговий заявив радіостанції «Ехо Москви», що не братиме участі у слуханнях, які вважає «судовим фарсом». «Мені начхати на те, що в них там відбувається», — сказав він.
Після п. Мескелла суд викликав патологоанатома Натаніела Кері, котрий проводив розтин тіла п. Литвиненка.
Його завданням було визначити рівень радіації в тілі. Фахівець розповів, що через загрозу радіації він і його колеги були одягнені в захисні костюми, рукавиці та спеціальні шоломи, у які подавалося повітря. Тіло Олександра Литвиненка доставили у двох пакетах, аби зменшити ризик забруднення. Плями крові, що потрапляли на костюми лікарів, перевірялися за допомогою альфа-детекторів. Крім того, під час процедури була присутня бригада швидкої допомоги.
«Це описали як найнебезпечніший посмертний розтин, проведений у західному світі, і, мабуть, це — правда», — констатував п. Мескелл.
За словами п. Кері, у п. Литвиненка виявили ознаки поліорганної недостатності через радіоактивне отруєння.
Патологоанатом заявив, що полоній-210 потрапив у організм чоловіка близько 1 листопада 2006 року — причому радше через органи травлення, ніж через дихальні шляхи. Кількість радіоактивної речовини набагато перевищувала дозу, сумісну із життям, сказав патологоанатом. Він також заявив, що у Великій Британії ще не було прецедентів такого отруєння альфа-частинками.
Бі-бі-сі-Україна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...