Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 12, 2020

Президент відмовився від зарплати

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Президент  відмовився від зарплати

З огляду на драматичний фінансовий стан Греції, президент цієї країни Каролос Папуліас (на фото) відмовився від своєї зарплатні на невизначений час. Про це повідомив у ефірі грецького телебачення Еванґелос Венізелос, грецький міністр фінансів. Річна зар­платня глави цієї держави становить приблизно 85 тис. EUR. Очільники грецьких коаліційних партій також письмово засвідчили свою підтримку програми заощадження та реформ і після парламентських виборів, які відбудуться у квітні цьогоріч. Відповідного листа лідер соціалістів Ґіорґос Папандреу й лідер консерваторів Антоніс Самарас надіслали на адресу представників єврозони.

Таким чином, Греція виконала ще одну з вимог ультиматуму, який міжнародні донори поставили Афінам перед тим, як надати країні новий транш допомоги обсягом 130 млрд EUR. Раніше грецький парламент, як того вимагали ЄК, Європейський центробанк та МВФ, схвалив нову радикальну програму заощадження, незважаючи на масові протести громадян і вуличні заворушення. Ще однією з вимог ультиматуму до греків було знайти можливість додатково зекономити цього року 325 млн EUR. За попередніми даними, заощаджувати будуть за рахунок скорочення фінансування міністерств.

Афіни мали виконати всі умови ультиматуму до 15 лютого, але оскільки цього не сталося, увечері 14 лютого голова єврогрупи Жан-Клод Юнкер оголосив про скасування зустрічі міністрів фінансів країн єврозони, які мали дати дозвіл на одержання греками нової програми порятунку на суму 130 млрд EUR, щоб уникнути банкрутства. Тепер це питання відклали на невизначений термін.

Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply