Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 26, 2020

Президент-утікач — під захистом Білорусі

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Президент-утікач —  під захистом Білорусі

Курманбек Бакієв, колишній президент Киргизстану, який утік із країни у квітні 2010 року внаслідок народних збурень, отримав білоруське громадянство. Паспорт громадянина Білорусі було видано п. Бакієву ще в серпні 2010 року, однак тільки зараз про це стало відомо. Рішення про надання білоруського громадянства приймає особисто президент Лукашенко на підставі персонального прохання.

Утім, отримати підтвердження цієї інформації на офіційному рівні поки що не вдалося. Також повідомляють, що Курманбек Бакієв придбав будинок за 2 млн USD на околиці Мінська. Якийсь час він мешкав в урядовій резиденції на території Березинського заповідника.

Нагадаємо, раніше Олександр Лукашенко заявив, що п. Бакієв перебуває в Мінську під захистом Білорусі. Він також стверджував, що не має наміру передавати поваленого президента новій владі Киргизстану, де в листопаді 2010-го розпочався заочний суд над Курманбеком Бакієвим і його оточенням. Колишньому президентові було висунуто обвинувачення в перевищенні посадових повноважень і співучасті в масових убивствах під час демонстрацій у Бішкеку.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply