Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 24, 2019

Президент Білорусі несподівано зробив гостру заяву в бік свого українського колеги

Автор:

|

Листопад 30, 2017

|

Рубрика:

Президент Білорусі несподівано зробив гостру заяву в бік свого українського колеги

Олександр Лукашенко

Олександр Лукашенко, президент Білорусі, обурено зазначив, що ще на початку листопада ц. р. під час зустрічі в Об’єднаних Арабських Еміратах обговорював із Президентом України питання так званих українських шпигунів. Він заявив, що саме тоді було прийнято рішення не надавати справі розголосу. «А потім вони вчинили ґвалт!», — образився білоруський лідер.
Як писав «Міст», 17 листопада стало відомо про те, що ще 25 жовтня в Мінську був затриманий Павло Шаройко, власний кореспондент «Українського радіо». Офіційний представник Комітету держбезпеки (КДБ) Білорусі повідомив, що українського журналіста звинувачують у «створенні в республіці агентурної мережі». За його словами, українець нібито визнав, що є кадровим співробітником Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони (МО) України, а координацію його розвідувальної діяльності нібито здійснював Ігор Скворцов, радник посольства України в Білорусі, у зв’язку з чим останнього оголосили персоною нон-ґрата. У ГУР спростували цю інформацію, зазначивши, що раніше п. Шаройко справді працював на посаді начальника прес-служби розвідки в чині полковника, однак ще 2009-го був звільнений з військової служби за станом здоров’я.
Як пише інформаційна агенція БЕЛТА, білоруський президент зазначив, що був у курсі ситуації. «Петро Порошенко сам задав мені це запитання. Й я йому відповів фактами. Я йому зізнався, що з першого до останнього дня операції з нейтралізації шпигунської мережі був у курсі. Така практика — голова КДБ мені доповів одразу», — заявив п. Лукашенко. Й відразу обурився, що саме українська сторона порушила домовленість про замовчування інциденту: «Все було злито в засоби масової інформації (ЗМІ). Не знаю, навіщо був потрібен цей скандал. І п. Порошенко порушив нашу домовленість».
На закиди про московський слід у справі українського журналіста білоруський лідер відрубав: «Журналістське прикриття використовують багато країн. Я вже з цим стикався багато разів. Але як зрозуміти білоруса (громадянин України Павло Шаройко за походженням — білорус. — Ред.), котрий за копійки працював на іноземну, нехай навіть і не зовсім чужу, розвідку?».
Водночас інтернет-ресурс «Білоруський партизан» сумнівається у шпигуванні українця: «На відеозапису його зізнання складається враження, що чоловік буцімто постійно читає чужий текст з підлоги. Чи станемо іронізувати над тим, що «розвідник» зберігав у себе вже відправлені «до Центру» реляції, ніби збираючи проти себе докази? Демонстрований побіжно «секретний» документ, начебто викрадений Шаройком, не має необхідного в таких випадках оформлення».
Не менше сумнівів і в існуванні якоїсь домовленості про замовчування інциденту: «Не зрозуміло, чи міг Петро Порошенко взагалі таку домовленість виконати. Адже демократична Україна — не авторитарна Білорусь. Там є і незалежні ЗМІ, і родичам заарештованого журналіста закрити рота — серйозна проблема. Переконатися, що «ґвалт» вчинили не підзвітні Порошенкові чиновники, а саме колеги та родичі Шаройка — зовсім не проблема. Тобто, при чому тут Петро Олексійович? Що саме так розлютило Олександра Григоровича? Може, чиєсь стороннє втручання?».
Певна річ, що під останнім мається на увазі Російська Федерація (РФ). Тим більше, що Павло Шаройко став не першим українцем, котрого білоруський КДБ арештував на догоду Федеральній службі безпеці (ФСБ) РФ. Як писав «Міст», 15 листопада білоруські правоохоронні органи затримали Олександра Скибу, директора Заводу обважнювачів із Донецької області, котрий приїхав у відрядження на Мінський тракторний завод (МТЗ), із яким в українського підприємства укладено угоду на постачання продукції, яку використовують у ливарному виробництві. Співробітники КДБ Білорусі звинуватили українця в спробі дати хабара головному інженеру МТЗ, інформує tut.by.
Ще скандальніша історія трапилася в серпні ц. р., коли на території Білорусі зник 19-річний українець Павло Гриб, котрий поїхав у Гомель, щоб зустрітися з росіянкою, з котрою познайомився через Інтернет. Лише через кілька тижнів Ігор Гриб, батько хлопця, колишній офіцер-прикордонник, а зараз військовий капелан, зміг відшукати сина, котрий опинився аж у слідчому ізоляторі російського Краснодара. ФСБ РФ висунуло хлопцеві звинувачення в підготовці якихось терактів. Незабаром 17-річна мешканка міста Сочі в інтерв’ю ТСН зізналася, що справді запросила хлопця до Білорусі, причому змусили її це зробити працівники ФСБ. При цьому офіційний Мінськ так і не спромігся надати докладні пояснення, чому громадянин України, котрий офіційно перетнув українсько-білоруський кордон, раптом опинився в казематах російського Краснодара.

Ігор Берчак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...