Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Позов проти Лукашенка

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

Позов проти Лукашенка

Французький адвокат Вільям Бурдон (на фото) подав у Парижі позов проти президента Білорусі Олександра Лукашенка й білоруського міністра внутрішніх справ Анатолія Кулешова, звинувативши їх у катуваннях і жорстокому поводженні з громадянами під час придушення акцій протесту в грудні 2010 року. Пан Бурдон стверджує, що представляє інтереси «жертв режиму Олександра Лукашенка та його міністра». Він подав позов під час візиту до Франції генерала Кулешова, який брав участь у заході, організованому в штаб-квартирі Інтерполу в Ліоні.

Юрист вимагає негайного арешту міністра Кулешова й узяття під варту, щоби білоруський урядовець залишався в розпорядженні французької влади. «Це — украй термінова справа, необхідно якомога швидше вжити заходів, щоби провести розслідування та встановити його відповідальність за скоєні правопорушення», — ідеться в скарзі адвоката, який надіслав листа ще й міністру юстиції Франції.

Як писав «Міст», у грудні 2010 року президент Лукашенко був учетверте переобраний на вищий державний пост. Опозиція тоді заявила про фальсифікації підсумків голосування й організувала численну вуличну акцію протесту, яку було жорстоко розігнано. Правоохоронці затримали майже 700 осіб. За ґратами опинилися фактично всі кандидати в президенти — опоненти чинного глави держави. Досі відбувають покарання в колонії колишні кандидати на президентську посаду Микола Статкевич і Андрій Санников, а також довірена особа одного з кандидатів — Дмитро Бондаренко. У світі Олександра Лукашенка називають «останнім диктатором Європи».

Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...