Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 20, 2018

Поляки відповіли на лист українців

Автор:

|

Червень 23, 2016

|

Рубрика:

Поляки відповіли на лист українців
Міхал Дворчик

Міхал Дворчик

Політики правлячої у Польщі партії «Право і справедливість» відповіли на лист української інтелігенції щодо Волинської трагедії, надісланий на початку червня ц. р. «Апелюємо до вас про щирий діалог і відмову від дій, що в майбутньому призведуть до появи стіни нерозуміння та незгоди між нашими народами», — йдеться у заяві, яку підготував Міхал Дворчик, депутат Сейму.
У ній польська сторона «розвіяла побоювання», викладені в українському листі до поляків, і наголосила, що «повністю визнає не лише цінності української державності, але і прагнення й українські дії, спрямовані на незалежність». Як підкреслюються у зверненні, «слушною та зрозумілою» є багатовікова боротьба українців за право до вільного культурного та державницького розвитку.
Водночас різницю між обома народами поляки вбачають у «сучасній історичній політиці» України. Зазначається, що проблемою є теперішнє ставлення українців до винуватців «ґеноциду», здійсненого проти поляків під час Другої світової війни. «У Польщі на державному та місцевому рівнях ми не вшановуємо людей, котрі мають кров на руках невинного цивільного населення. Нас непокоїть вибірковість історичної пам’яті, в якій відкрита декларація симпатії до Польщі іде в парі з прославлянням тих, хто має на руках кров наших земляків — безборонних жінок і дітей», — підкреслюється у листі.
У ньому додається, що польська сторона «не може погодитися з тим, щоб заплановану та реалізовану жорстоку акцію проти цивільного населення було названо польсько-українською війною». «Сейм вшанує жертви українських націоналістів на Волині та території колишніх південно-східних воєводств Другої Речі Посполитої», — пообіцяли в листі. У ньому додається, що це вшанування не буде «невиваженою політичною декларацією», але справедливою даниною пам’яті вбитих. «Звертаємося до вас також про згоду та допомогу у виконанні християнського обов’язку, яким є встановлення хреста на могилі кожної цивільної жертви, незалежно від її національності як на території України, так і Польщі, де є могили безневинно вбитих поляків й українців», — йдеться в заяві.
Як писав «Міст», у відкритому зверненні до керівництва польської держави представники української еліти закликали не допустити до «будь-якої невиваженої політичної декларації, схвалення якої не вгамує біль, а лише дозволить нашим спільним ворогам використати це проти Польщі й України».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...