Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 18, 2018

Перший крок до розгляду Гаагою злочинів РФ

Автор:

|

Травень 14, 2015

|

Рубрика:

Перший крок до розгляду Гаагою злочинів РФ
Ришард Чарнецький

Ришард Чарнецький

Ришард Чарнецький, віце-президент Європейського парламенту (ЄП), заявив, що перший крок до розгляду в Гаазькому трибуналі справ про злочини росіян і терористів проти українців уже зроблено. «Днями Комісія закордонних справ ЄП прийняла так званий Чорноморський рапорт (проект резолюції про стратегічну ситуацію в Чорноморському басейні. — Ред.). У ньому чітко зазначено, що Росія проводила навчання щодо можливості використання ядерної зброї проти Польщі. Були відповідні маневри російської армії, що проходили під криптонімом «Захід», і розглядалася ймовірність застосування атомної зброї, зокрема, щодо Варшави», — зазначив п. Чарнецький.

За словами європарламентарія, для України тут є не менш важливий момент. У рапорті, в затвердженій поправці одного з польських євродепутатів, ідеться про спрямування відповідних матеріалів до Гаазького трибуналу, у якому судять військових злочинців і Африки і країн колишньої Югославії. І там передбачена можливість суду над російськими та сепаратистськими злочинцями, зокрема за вбивства українських полонених і цивільних, додав віце-президент ЄП.
Ришард Чарнецький уточнив, що в «Чорноморському рапорті» сказано й про Крим. ЄП чітко висловився щодо того, що Кримський півострів залишається територією України й з російськими окупантами не може бути жодних компромісів.
«Крим, Севастополь є невід’ємними частинами території України. ЄП відкинув пропозиції колишнього німецького канцлера Герхарда Шредера, котрий радив «забути про Крим» і будувати відносини з Росією, визнавши, що півострів є частиною Російської Федерації. На подібне немає й не буде згоди ЄП», — підсумував посадовець.
Як писав «Міст», Генеральна прокуратура України (ГПУ) підготувала матеріали за фактом анексії Криму Росією для передачі їх до Міжнародного карного суду в Гаазі (Нідерланди). Крім того ГПУ передала в Кабінет Міністрів узагальнені матеріали аналітичного характеру про скоєння починаючи з 20 лютого 2014 року злочинів проти людяності та військових злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації, а також керівниками терористичних організацій «Донецька народна республіка» і «Луганська народна республіка».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...