Новини для українців всього свту

Tuesday, Jul. 14, 2020

Павла Лапшина засудили до довічного ув’язнення

Автор:

|

Жовтень 31, 2013

|

Рубрика:

Павла Лапшина засудили до довічного ув’язнення

Центральний карний суд Лондона 25 жовтня засудив громадянина України Павла Лапшина до довічного ув’язнення, а також призначив мінімальний термін, який той повинен провести за ґратами: 40 років. Захист українця просив суд обмежитися 35-40 роками позбавлення волі. А прокурор вимагав для підсудного довічного терміну, оскільки вбивство британського пенсіонера було скоєне, на думку сторони обвинувачення, із метою просування расистських поглядів.

Як писав «Міст», Павло Лапшин, який у квітні ц. р. приїхав на стажування в компанію Delcam у Бірмінґемі, визнав себе винним у вбивстві пенсіонера Мохаммеда Саліма, а також у виготовленні вибухових пристроїв і в спробах підірвати три мечеті. Також поліція графства Вест-Мідлендс оприлюднила відео, записане п. Лапшиним ще в Україні. У короткому ролику він викорчовує дерево, застосовуючи вибухівку.
Офіційно молодий науковець із Дніпропетровська Павло Лапшин не мав би потрапити до Великої Британії. У межах спільної програми українських вищих навчальних закладів і британської фірми Delcam його не скеровували на стажування в Бірмінґем. Таку заяву зробив Віталій Клименко, керівник головного навчального центру фірми в Україні. «2011 року його проект посів третє місце, а їде тільки перше. Питання полягає в тому, як Павло Лапшин поїхав до Delcam?» — запитує п. Клименко. І сам пропонує відповідь: «Про це потрібно спитати в того, хто його туди відправляв».
Віталій Клименко відвідав Бірмінгем у серпні ц. р., невдовзі після арешту п. Лапшина. Українці очікували, що цей інцидент міг за одну мить перекреслити результати 12-річної співпраці з великою британською фірмою. «Вони постачали нам програмне забезпечення на півмільйона доларів. Ми боялися, що будуть претензії до нас. Але все було нормально», — розповів посадовець.
П. Клименко каже, що в Delcam просто приголомшені справою з українцем. За час існування спільної програми майже сотня українців побувала на стажуванні в Англії. І досі найсерйознішим інцидентом було кілька зайвих чарок, випитих на вечірці.
Поведінка Павла Лапшина відразу здалася британцям дивною. Надто вже замкненою людиною видавався українець. Він не розмовляв навіть із своїм сусідом по кімнаті. Колега ув’язненого пригадує, що проблеми почали виникати одразу по прильоті. Під час проходження контролю п. Лапшиним британські правоохоронці майже годину обшукували його самого та багаж у спеціальній кімнаті.
У спільній освітній програмі зараз бере участь 24 українських навчальних заклади. Ті, хто потрапляє на стажування, каже український керівник проекту, просто не мають вільного часу для справ, не пов’язаних із темою їхньої наукової роботи. До того ж, стажери можуть узагалі не виходити за територію фірми, адже там є все необхідне для життя та роботи. Відтак, керівники програми не вірять у випадковий конфлікт із місцевими мусульманами, який міг спричинити напад аґресії в ученого. «Так, це – пакистанська дільниця, але там доброзичлива атмосфера. Місцеве населення не виявляє аґресії. На самій фірмі це тим більше неможливо, бо фірма — інтернаціональна», — пояснює п. Клименко.
Павло Глушко, провідний фахівець центру Delcam, також упевнений, що причину поведінки Павла Лапшина слід шукати не в Англії. «Важко за короткий часовий проміжок зробити крок від цілком адекватної поведінки до створення бомби та важких думок із приводу людей іншої національності. Тим більше, перейти до практичних дій», — стверджує він.
Попри ризики для репутації та незручності, пов’язані зі слідством, фірма Delcam, запевняють її представники, не має наміру припиняти співпрацю з Україною. Про запровадження суворіших або якихось нових процедур відбору та перевірки кандидатів на стажування теж не йдеться.

Євген Клен

До слова
У столиці Великої Британії група молодих вихідців з Азії 24 жовтня вчинила напад на студента, який пив пиво на вулиці. Про це повідомила газета Times, заявляючи, що нападники могли бути ісламістами. «Американський студент, який пив пиво з пляшки, був жорстоко побитий п’ятьма молодими людьми — азіатами. Банда розбила пляшку об обличчя жертви, а потім почала його бити», — розповідають журналісти. Пізніше відео інциденту поширила поліція, додавши, що постраждалий — 22-річний студент із Флориди, який приїхав до Лондона за три дні до нещасливої пригоди. Зазначимо, що Скотланд-ярд не вважає, що злочин скоєним на ґрунті ненависті. Однак це сталося в тій дільниці, де раніше вже бували випадки нападу ісламістів на перехожих, які порушували норми ісламу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply