Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Обрали нового президента Європарламенту

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

Обрали  нового президента Європарламенту

Новим головою Європейського парламенту (ЄП) став Мартін Шульц, лідер фракції соціал-демократів і депутат від Німеччини. Кандидатуру пана Шульца, який змінив на цій посаді представника Польщі Єжи Бузека, підтримали 387 із 670 депутатів, які брали участь у голосуванні. Він обійматиме цю посаду до червня 2014-го.

Мартін Шульц народився 1955 року, після школи працював продавцем книг. У 19-річному віці вступив у Соціал-демократичну партію Німеччини, а в 31 рік був обраний мером міста Вюрзелена, наймолодшим у землі Північний Рейн — Вестфалія. Депутатом ЄП Мартін Шульц став 1994-го.

Новий голова ЄП відомий своєю гострою риторикою та їдкими зауваженнями. Також широкий резонанс спричинив інцидент за участю пана Шульца, що трапився 2003 року, коли під час свого виступу в ЄП Сільвіо Берлусконі, тодішній прем’єр-міністр Італії, назвав Мартіна Шульца «ідеальною кандидатурою на роль охоронця в концтаборі».

На думку оглядачів, пан Шульц не вплине на боротьбу навколо України загалом, але зможе змінити її тональність. Європейський експерт Іна Кірш категорично відкинула можливість того, що на час президентства Мартіна Шульца в ЄП про українську державу забудуть. «Східне партнерство й партнерство з країнами-сусідами Європейського Союзу відіграють у Європарламенті вагому роль. Мартін Шульц представляє інтереси всього парламенту, і тому боротьба, яка ведеться в ЄП щодо України, триватиме, але, можливо, зміниться її тон», — пояснила ситуацію експерт.

Звільнення лідера української опозиції Юлії Тимо­шенко має стати пріоритетом для новообраного голови ЄП — таку думку озвучила Лічі Ронцуллі, євродепутат від Італії на пленарній сесії в Страсбурзі. Разом з іншими європарламентаріями вона прийшла в сесійну залу у футболці з написом Free Yulia. Пані Ронцуллі закликала нового керівника ЄП подбати про права колишнього українського прем’єра.

Депутат, що представляє фракцію Європейської народної партії, наголосила, що «дуже смілива жінка Тимошенко потрапила до в’язниці через брехливі обвинувачення». За словами Лічі Ронцуллі, ЄП не може залишатися байдужим до цього питання, яке слід вирішити до того, як воно завершиться драматично. «Тому я прошу вас, пане президенте, здійсніть ваш перший візит до пані Тимошенко», — зазначила італійська євродепутатка, яка отримала велику підтримку в сесійній залі Європарламенту.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...