Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Dec. 10, 2018

Нові сутички в Греції

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

Нові сутички в Греції

У центрі Афін 20 жовтня знову спалахнули конфлікти, цього разу — між учасниками акції протесту проти жорстких заходів економії. Масові сутички між демонстрантами-комуністами й анархістами відбулися на центральній площі перед парламентом Греції. У справу довелося втрутитися поліції. Декілька сотень анархістів у чорному та в масках і з палицями в руках атакували кількатисячну комуністичну колону. Утім, добре організовані загони комуністів з палицями в руках і в шоломах теж неодноразово переходили в контрнаступ.

Сталося кілька масових бійок «стінка на стінку», були постраждалі. Комуністи й анархісти традиційно протистоять одні одним, але такі масові сутички між ними є безпрецедентними. Присутні на площі знову спробували не допустити депутатів до будівлі парламенту, але ця спроба виявилася невдалою завдяки металевій огорожі та виставленим кордонам поліції.

Парламент Греції схвалив закон про запровадження єдиної сітки зарплат у державному секторі й урізав пенсії понад 1 000 EUR. Профспілки тепер позбавлені права вести перемовини з працедавцем на галузевому рівні, а у відставку буде відправлено 30 тис. зі 750 тис. держслужбовців передпенсійного віку.

Тільки в разі виконання цих умов Греція зможе розраховувати на черговий транш від Єврокомісії, Європейського центрального банку та Міжнародного валютного фонду, який затримується ще з вересня. Кредитори вважають, що уряд Греції вживає недостатніх заходів для того, аби уникнути дефолту в листопаді.

У зв’язку із цим зі спеціальним зверненням до парламентаріїв звернувся Ґеорґіос Папандреу, прем’єр-міністр країни, закликавши депутатів схвалити проект зі скорочення витрат.

У Греції, крім вуличних акцій протесту, тривають масові страйки. Не працюють державні мас-медіа, «відпустку» взяли працівники Міністерства фінансів, але всі рекорди в країні побили сміттярі. Не працюють також державні компанії, банки, школи, університети, митниця, лікарні й пошта. Не ходять пороми, котрі не встигли оговтатися від перевантаження внаслідок страйку диспетчерів авіакомпаній, через що в міжнародному летовищі столиці Греції було скасовано 120 рейсів.

Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...