Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, Feb. 17, 2019

Нова влада Грузії почала арешти своїх попередників

Автор:

|

Листопад 16, 2012

|

Рубрика:

Нова влада Грузії почала арешти своїх попередників

Ґіґа Бокерія, секретар Ради безпеки Грузії, зробив спеціальну заяву у зв’язку з арештом колишнього міністра внутрішніх справ, а перед тим – міністра оборони Бачо Ахалаї, начальника Об’єднаного штабу Збройних сил Ґіорґі Каландадзе та командира 4-ї бригади Зураба Шаматави. Він вважає, що дії нової влади серйозної зашкодила державі. «Діяльність прокуратури завдала шкоди не тільки всередині держави, із точки зору демократичних процесів, а й за її межами — із точки зору репутації, особливо в контексті майбутнього саміту НАТО», — наголосив п. Бокерія.

Єдине, що полегшить провину нового керівництва країни, — це негайне звільнення затриманих, «тим більше що вони готові співпрацювати зі слідством», заявив секретар Ради безпеки Грузії. Ґіґа Бокерія впевнений, що затримання колишніх урядовців, особливо п. Каландадзе, є політичною розправою з боку коаліції «Грузинська мрія», яка прийшла до влади.
«Що ж до арешту начальника Об’єднаного штабу, то головним завданням було замінити його на п. Капанадзе. Призначення на цю посаду — прерогатива президента країни, і коли нова влада отримала відмову, вона шляхом карного переслідування усунула героя війни 2008 року Ґіорґі Каландадзе», — наголосив п. Бокерія, додавши, що прокуратура не мала правових підстав і для затримання п. Ахалаї та п. Шаматави. Прем’єр-міністр Бідзіна Іванішвілі, своєю чергою, запевнив громадян, що арешт був «неполітичним».
Бачо Ахалая є близьким соратником президента Михаїла Саакашвілі — супротивника п. Іванішвілі. Він пішов із посади міністра внутрішніх справ у вересні ц. р., після того як з’явилося відео, що мало продемонструвати, як грузинські в’язні зазнавали фізичного та сексуального насильства з боку охоронців.
Панів Ахалаю, Каландадзе та Шаматаву заарештували в ніч на 7 листопада в справі зловживання посадовими повноваженнями на підставі заяви шести військовослужбовців. За даними слідства, у жовтні 2011 року Бачо Ахалая на тодішній своїй посаді міністра оборони в присутності Ґіорґі Каландадзе та Зураба Шаматави у своєму кабінеті «завдав шістьом військовослужбовцям словесних і фізичних образ, зокрема вдарив одного з них руків’ям ножа по голові». Після цього військовиків перевели на базу 4-ї бригади у Вазіані, де вони також зазнали приниження в присутності інших людей.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...