Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 24, 2020

Невже ми закладаємо основи нової кризи?

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Невже ми закладаємо основи нової кризи?

Судячи з деяких ознак, фінансові спекуляції поновилися, застерігає оглядач американського журналу Time, фінансовий аналітик Майкл Сайва. «Це — небезпечні прикмети проблеми, яка часто виникає, коли центробанки намагаються зміцнити слабку економіку», — пояснює він. Загалом, у короткотерміновому плані корисно збільшувати масу грошей, що перебувають у обігу: це — стимул ділової активності, спосіб дати перепочинок позичальникам і банкам. «Але легкі гроші заохочують до ризикованих рішень і тимчасово нарощують ціну надійних інвестицій до непідйомного рівня. Так створюються потенційні передумови майбутніх фінансових криз», — ідеться в статті.

Останнього разу ця проблема виникла після обвалу акцій 2000 року. Наслідки були катастрофічними, вважає автор. Голова Федеральної резервної системи (ФРС) США п. Ґрінспен неод­норазово збільшував грошову масу. Й економіка США піднялася, але в підсумку ринок нерухомості перегрівся, що стало однією з голов­них причин банківської кризи 2008 року. А що коли нинішній керівник ФРС Бен Бернанке робить ту саму помилку: створює ризик «бульбашок» у майбутньому, намагаючись усунути наслідки попереднього? Пан Бернанке заявив, що до 2014 року триматиме майже нульові облікові ставки. Це вселить упевненість у спекулянтів, застерігає автор. За оцінками п. Сайви, найбільша «бульбашка» зараз надувається у сфері держобліґацій США, оскільки, «коли ФРС утримує облікові ставки на низькому рівні, курс обліґацій зростає». Після повернення облікових ставок до нормального рівня курс обліґацій обвалиться, пророкує фінансовий аналітик.

Політика Європейського центрального банку (ЄЦБ) — також небезпечна, вважає автор статті. ЄЦБ пропонує банкам дешеві позики, а банки грають на різниці між ставкою ЄЦБ і високою прибутковістю обліґацій країн, що переживають кризу. Тим самим банки стають вразливішими до негараздів єврозони. Усе це ще не віщує кризи впродовж найближчих місяців або кількох років, але інвесторам слід проявляти обачність, підсумовує фахівець.

Time

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply