Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

На флоті затримали російського шпигуна

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

На флоті затримали російського шпигуна

Джеффрі Пола Делайла, лейтенанта канадського флоту, затримали в Галіфаксі (провінція Нова Шотландія) за підозрою в передачі таємних даних Росії. 40-річного офіцера підозрюють у наданні інформації «іноземній державі» протягом п’яти років. Випадок Делайла — єдиний від часу набуття чинності нового закону про секретність, прийнятого після нью-йоркської трагедії 11 вересня 2001 року. «Розслідування свідчить, що Канада не захищена від загроз, якими є іноземні сили, що бажають підірвати канадський суверенітет», — ідеться в заяві Боба Полсона, комісара Королівської канадської кінної поліції. Офіцер утримується під вартою.

Пан Делайл розпочав військову службу 1996-го, отримавши офіцерський чин через 12 років. Як повідомив високопоставлений офіцер флоту, обвинувачений служив у розвідувальному управлінні порту Галіфакса. На базі управління діє міжнародний центр НАТО, і чимало його працівників має доступ до таємної інформації. Згідно зі заявою суду, Джеффрі Делайл сприяв витоку даних у період з липня 2007 року до січня 2012-го.

За припущеннями експертів, інформація, передана обвинуваченим, могла стосуватися пересувань військового флоту Канади та її союзників по Північноатлантичному альянсу. «Незважаючи на серйозність обвинувачень, Королівській поліції ще не відомо, чи справа становить загрозу суспільній безпеці», — зазначив пан Полсон. Лейтенантові Делайлу загрожує від п’яти років позбавлення волі до довіч­ного ув’язнення.

Справи про шпигунство — велика рідкість для Канади, проте впродовж п’яти останніх років подіб­ні випадки почастішали. Так, 2006-го з Оттави був депортований чоловік, якому інкримінували передачу таємної інформації до Росії й котрий проживав у канадській столиці протягом десяти років за підробленими документами. Два роки тому екс-голова канадської розвідки виступив зі скандальною заявою, що характеризує деяких політиків держави як таких, що «потрапили під вплив іноземних урядів». У лютому 2011-го на інтернет-ресурси Міністерства економіки Канади було здійснено дві кібер­атаки, що спричинило витік важливої інформації.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...