Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

Мубарак отримав довічний термін

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Мубарак отримав довічний термін

Хосні Мубарак (на фото), колишній президент Єгипту, 2 червня був засуджений єгипетським судом до довічного ув’язнення за співучасть у вбивствах демонстрантів. Присутні в суді люди вибухнули аплодисментами та вигуками схвалення вироку. На думку суду, наказ стріляти в протестувальників віддав Мубарак. Обвинувачення вимагало для колишнього президента страти.

Оголосивши вердикт, суддя назвав епоху правління Мубарака «темними роками» й заявив, що суд був справедливим. Хабіба Адлі, екс-міністра внутрішніх справ Єгипту, що проходив у тій же справі, також засуджено до довічного ув’язнення. Після оголошення вироків у залі суду виникла бійка.

Генеральна прокуратура Єгипту ще раніше вимагала повісити Мубарака й низку колишніх високих чиновників Міністерства внутрішніх справ (МВС). 83-річному Мубараку, його синам і керівникам МВС інкримінували підбурювання до розстрілу демонстрантів під час народних заворушень наприкінці січня — на початку лютого 2011-го. Тоді загинуло майже 850 осіб, понад 6 тис. людей було поранено. Прокурор Мустафа Сулейман також звинуватив підсудного в тиранії в період його 30-річного перебування при владі.

Після цього біля будівлі Академії поліції Каїра в сутичках прихильників і противників Хосні Мубарака постраждало 12 людей. Запеклі зіткнення почалися на площі одразу після оголошення вироку. Прибічники Мубарака обурювалися з приводу несправедливого, на їхній погляд, вироку колишньому голові держави. Їхні опоненти обурювалися тим, що суд виправдав синів екс-президента й шістьох високопоставлених генералів поліції. Сторони закидали одна одну камінням і пляшками. У бійку втрутилися сили безпеки. Було затримано кілька десятків учасників заворушень.

А 3 червня в місті Аль-Фаюм на південь від Каїра декілька десятків людей розгромили штаб-квартиру кандидата в президенти Єгипту Ахмеда Шафіка. Пікетники розтрощили меблі та комп’ютери, а потім підпалили будівлю. Нападу зазнала також штаб-квартира Шафіка в Хургаді, проте їй було завдано менших збитків. Згідно зі заявою поліції, ситуацію в обох містах узято під контроль.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply