Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

Місто вимагає 400-літній борг

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

Місто вимагає 400-літній борг

Уве Пфайффер, мер міста Міттенвальде у Бранденбурзі (Німеччина), зажадав від влади Берліна 1 трлн EUR. На думку голови міста, саме таку суму з урахуванням накопичених відсотків нинішня столиця Німеччини заборгувала Міттенвальде за позику 450-річної давності.

1562 року влада міста Берліна попросила в Міттенвальде 400 гульденів, аби сплатити податки курфюрсту Бранденбурґу Йоахіму II Гектору. Берлін мав повернути 106 % від отриманої суми, але жодного гульдена влада Міттенвальде так і не отримала.

У травні ц. р. пан Пфайффер заявив, що, якби Берлін розрахувався з Міттенвальде за борги, його місто стало би найбагатшим на планеті. Мер, щоправда, визнав, що боргової розписки в розпорядженні адміністрації його міста не залишилося. Заяву Уве Пфайффера було зроблено, скоріше, жартома, однак медіа сприйняли її всерйоз, через що меру досі доводиться відповідати на запитання журналістів з усього світу.

Мер Міттенвальде не раз наголошував, що й не сподівався від Берліна розплати за старий борг. У містечку наразі проживає близько 9 тис. осіб. За часів Середньовіччя воно під назвою Кельн існувало на території сучасного Берліна, але пізніше ввійшло до складу майбутньої столиці Німеччини.

Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply