Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

КС чотирьох країн почали процес проти РФ

Автор:

|

Грудень 24, 2015

|

Рубрика:

КС чотирьох країн почали процес проти РФ
Зустріч зі суддями Петра Порошенка

Зустріч зі суддями Петра Порошенка

Конституційні суди (КС) Литви, Латвії, Грузії та Молдови ініціювали процес засудження дій КС Російської Федерації (РФ), який не намагався зупинити незаконну анексію Криму 2014 року. Така заява пролунала 19 грудня в Києві. Цього дня голови Конституційних судів Грузії Георгій Папуашвілі, Литви — Дейнюс Жалимас, Латвії — Алдіс Лавиньш і Молдови — Олександра Тенасе прибули до Києва для участі в Міжнародній науково-практичній конференції з питань запровадження конституційної скарги в Україні.
У ході зустрічі з Президентом України вони запевнили, що КС чотирьох країн не залишаються осторонь процесів, які відбуваються в Україні. «Ми почали так званий Батумський процес щодо засудження дій Конституційного суду РФ, який міг зупинити анексію Криму, але не зробив цього. Ми вирішили не мовчати», — сказав п. Жалимас.
«Акт аґресії та грубого порушення міжнародного права не повинен залишатися без уваги, принаймні, суддівської спільноти», — додав п. Тенасе, котрий також висловив сподівання, що цю позицію і меморандум про засудження дій російського Конституційного суду підтримають й юристи з інших країн.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply