Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Криваве побоїще на стадіоні

Автор:

|

Лютий 09, 2012

|

Рубрика:

Криваве побоїще на стадіоні

Генеральна прокуратура Єгипту почала розслідування обставин заворушень, які сталися ввечері 1 лютого на стадіоні в єгипетському місті Порт-Саїді після футбольного матчу місцевих команд. Абдель Магід Махмуд, генеральний прокурор країни, вилетів у Порт-Саїд, щоб особисто оглянути стадіон, де виникли сутички. Унаслідок бійки на спортивній арені після гри за національну першість між каїрською командою «Аль-Ахлі» й порт-саїдським «Аль-Масрі» загинули 73 і постраждало понад 136 осіб. Уболівальники також побили гравців і тренера «Аль-Ахлі».

Фани «Аль-Масрі» зі самого ранку провокували сутички з групою підтримки «Аль-Ахлі», що прибула на матч із Каїра. Гра закінчилася з рахунком 3:1 на користь команди господарів поля. Тим не менше, щойно пролунав фінальний свисток судді, тисячі вболівальників клубу з Порт-Саїда кинулися на поле й трибуни вболівальників «Аль-Ахлі», б’ючи всіх, хто траплявся на шляху.

Міська влада вирішила вивозити вболівальників «Аль-Ахлі» зі стадіону на автомашинах служби нацбезпеки на залізничний вокзал. Звідти управління залізниць Єгипту організувало спеціальний поїзд для транспортування людей у Каїр. Медики звернулися до жителів Порт-Саїда з проханням прийти в пункти здачі крові — її зараз бракує пораненим.

Правляча в Єгипті Вища рада збройних сил (ВРЗС) схвалила рішення відправити у відставку губернатора провінції Порт-Саїд Мухаммеда Абдаллу. Крім нього, посаду втратив також начальник управління безпеки провінції. У Військовій раді вважають, що адміністрація Порт-Саїда припустилася злочинної недбалості в убезпеченні футбольного матчу. У відставку пішла й рада правління футбольного клубу «Аль-Масрі».

«Голова ВРЗС оголосив загальну жалобу по всій країні на три дні — із четверга по суботу», — ідеться в заяві єгипетських військових. Крім того, ВРЗС створила спецкомісію з розслідування подій, яка повинна з’ясувати всі обставини надзвичайної події та встановити особи винуватців заворушень. Розслідуванням трагедії займається і спеціальна комісія з вищого керівництва Міністерства внутрішніх справ (МВС) Єгипту на чолі з Мохаммедом Ібрагімом, головою відомства. Усі матчі національної першості з футболу наразі відкладено на невизначений термін.

Мохаммед Абутрейка, півзахисник каїрського клубу «Аль-Ахлі», глибоко шокований трагедією в Порт-Саїді, безпосереднім свідком якої він був. «Це — не футбол, це — війна! Люди помирають прямо тут, перед нами! Тут твориться якийсь жах! Цього дня я не забуду ніколи!» — заявив популярний футболіст. Як мінімум двоє його одноклубників зазнали травм від сутичок з фанами. «Не думаю, що це стосується футболу. Ці бунтівники не можуть бути футбольними вболівальниками. Як їм дозволили проносити ножі на трибуни? На мій погляд, це — дії людей, які не хочуть стабільності в Єгипті, а прагнуть відлякати туристів від відпочинку в нашій країні», — додав Хані Седдік, колишній гравець «Аль-Ахлі», який дивився гру по телевізору в Каїрі. Йозеф Блаттер, президент Міжнародної федерації футбольних асоціацій, зі свого боку, різко засудив заворушення в Порт-Саїді.

Представники різних політичних сил, молодіжних, громадських рухів Єгипту, а також потенційні кандидати на посаду президента країни зажадали від Народних зборів (нижньої палати парламенту) висловити недовіру урядові Камаля аль-Ганзурі. Таке рішення було ухвалене за підсумками екстреного засідання політичних сил Єгипту, проведеного проти ночі на 2 лютого в Каїрі під головуванням Сеїда аль-Бадаві, керівника найстарішої ліберальної партії країни «Аль-Вафд». Учасники засідання також вимагали від Народних зборів чинити тиск на військове керівництво задля прискорення процесу виборів глави держави й передачі всієї влади в країні цивільним структурам.

Тим часом уранці 2 лютого вболівальники каїрського клубу «Аль-Ахлі», чия футбольна команда й фанати постраждали в бійці на стадіоні Порт-Саїда, організували акцію протесту біля будівлі телецентру в єгипетській столиці. Вони висунули вимогу щодо негайної відставки уряду й запровадження кардинальних реформ у МВС. Протестувальники не пропускали в телецентр журналістів і ведучих ранкових програм.

У Каїрі почалися сутички між демонстрантами і поліцією, у яких постраждало понад 600 людей. Близько 200 потерпілих довелося шпиталізувати, решті тих, хто отримав травми — порізи, удари або легке отруєння газом, допомогу було надано на місці. Серед постраждалих — більш ніж десять правоохоронців. Демонстранти вигукували вимоги стосовно негайної відмови країни від влади військових і проведення суду над головою МВС, якого вважають винним у цій трагедії.

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply