Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Контраверсійні заяви Лукашенка

Автор:

|

Жовтень 23, 2014

|

Рубрика:

Контраверсійні заяви Лукашенка

Олександр Лукашенко виступив господарем зустрічі

Олександр Лукашенко 24 жовтня ц. р. дав у Мінську велику прес-конференцію для російських реґіональних засобів масової інформації, під час якої заявив, що провина за те, що зараз відбувається в Україні, лежить на колишньому президенті України. «У подіях на Майдані й у всьому тому, що сталося потім, хто винен? Винен мій колишній дуже гарний друг Янукович. Тільки він винен у тому, що трапилося в Україні», — переконаний президент Білорусі. Разом із тим, п. Лукашенко вважає, що на київському Майдані стався «антиконституційний переворот».

Розповідаючи про свої контакти з українськими політиками, очільник Білорусі зазначив, що «завжди знаходив спільну мову з політиками, котрі приходили до влади в Україні». «Що поганого в тому, що я розмовляю з українськими політиками?» — поставив він риторичне запитання. І додав, що треба спокійніше ставитися до того, що відбувається в Україні, адже «пристрасті завжди вирують напередодні виборів, особливо парламентських».
Також Олександр Лукашенко стверджує, що Янукович зі своїми соратниками начебто підтримував фінансово діяльність руху «Правий сектор». «Віктор Федорович фінансував «Правий сектор», бо він нібито проти Юлії (Тимошенко) був би. І ось він створив для себе цю силу, яка його потім і знищила», — зауважив білоруський лідер. За словами п. Лукашенка, він попереджав Януковича, що так робити не можна.
При цьому, зазначив білоруський президент, за Януковича в Україні була створена така система поборів, хабарів, корупції, яка просто була нестерпною: «Була втрачена керованість, політики почали битися один із одним». За твердженням Лукашенка, він також попереджав керівництво Росії про процеси, які відбуваються в Україні, і казав, «що не можна тримати таку ціну на газ».
Глава Білорусі зазначив, що за часів Януковича в Україні створилася «страшна антиросійська позиція» всередині країни: «Там більшість уже через високі ціни на газ ненавиділа росіян і президента. І на сході такі настрої були. І це зробила влада». Він також закликав російських журналістів не вірити в те, що на заході України живуть «фашисти та нацисти, а на сході — наші». «Скрізь є нормальні люди, але в родині — не без виродка й там, і там», — міркував п. Лукашенко.
Олександр Лукашенко також вважає неправильним приєднання Криму до Російської Федерації (РФ). «1994 року, коли ми погодилися на виведення ядерної зброї, США нам гарантували так звану ядерну парасольку й те, що ми збережемо свою незалежність і територіальні кордони, у тому числі й Україна. Тому неприпустимо, щоб ці гарантії були порушені, а якась держава забирала частину території в іншої держави. Це — неправильно», — заявив він.
Водночас політик наголосив на тому, що українська влада дала сама дала привід до анексії Криму. «Чому ви спрямували вістря своєї революції на російських людей, почали погрожувати життю цих людей? Ви що – хотіли розмістити в Криму підрозділи НАТО? Шукайте причини в себе, а не в Росії. Ви дали, щонайменше, привід до того, щоби Росія приєднала Крим до себе, — сказав білоруський лідер. – Ви в цьому винні, а не Росія. Якби ви не давали приводу, не було б цього».
Крім того президент Білорусі заявив, що наразі не має чіткої позиції щодо визнання статусу Криму, й акцентував на тому, що республіка самостійно визначиться з цим. Лукашенко також зазначив, що питання про позицію Білорусі щодо статусу Кримського півострову було однією з тем на нещодавніх перемовинах із Путіним, оскільки «такий посередник, як Білорусь, у питанні Криму Росії потрібен».
Президент нагадав про те, що його країна досі не визнала Абхазію та Південну Осетію. «Не треба мене довбати, щодо Абхазії, що я її не підтримав. Я казав росіянам, що від того, визнає чи не визнає Білорусь незалежність Абхазії, нічого не зміниться. Й абхазький президент, із котрим я розмовляв, на мене не ображався, а казав, що з цим визнанням ми лише проблеми собі створимо», — сказав Олександр Лукашенко.
Він також зазначив, що у разі визнання незалежності Абхазії та Південної Осетії Білорусь підпала б під серйозні санкції з боку Європейського Союзу та США. При цьому Дмитро Медведєв, котрий на той час був президентом РФ, говорив про неготовність російської сторони надати підтримку Білорусі в обмін на визнання нею статусу цих республік. «Ми поклали тодішньому президенту Медведєву на стіл список того, що буде, якщо це станеться, – те саме, що зараз відбувається з Росією, тільки у квадраті для нас. І я запитав: як ви допоможете мені з цим? А мені відповіли, що я знову починаю торгуватися», — розповів очільник Білорусі.
«Але я — президент цього шматка землі, у мене люди запитують, як ми будемо з цього виходити, — зауважив президент. – про те, що стосується Криму, я вже сказав. Там – маса проблем, я посилав туди цілу делегацію на урядовому рівні та не приховував, що треба їм допомагати… Багато бізнесменів відверто боїться постачати продукцію на півострів, бо вони потраплять під санкції, а я скерував цілу урядову делегацію», — похвалився Олександр Лукашенко.
Білоруський президент гадає, що самопроголошені «республіки» на сході України не могли б існувати без підтримки РФ. «Будьмо відвертими, без Росії їхні дні були би вже давно полічені», — сказав він, додавши, що Росія просто змушена захищати та підтримувати ці території з різних причин, починаючи від особистого іміджу та закінчуючи «найсвятішим — там живуть брати», котрих не можна покинути в біді.
Очільник Білорусі також заявив, що війну на сході України не можна було починати в жодному разі, однак вона була потрібна «певним гравцям на міжнародній арені». «Там не воюватиме ніхто, крім Росії. І ніхто з глобальних гравців там не буде воювати. Наприклад, Америка ніколи не піде на зіткнення напряму. Але деякі держави та блоки будуть дуже зацікавлені, щоб ми власними руками перебили одне одного», — упевнений п. Лукашенко.
Ось такий він — президент Білорусі: і вашим, і нашим. Однак його все ще називають «останнім диктатором Європи».
А тим часом, у «Правому секторі» відреагували на слова Олександра Лукашенка про фінансування їх Януковичем і назвали абсурдними. «Очевидно, п. Лукашенкові складно повірити в те, що громадські рухи можуть виникати, а тим більше йти в бій за підтримки самого народу», — ідеться в заяві, оприлюдненій на сайті партії. У «Правому секторі» також зазначили, що під час подій на Майдані організація існувала суто за рахунок волонтерської допомоги учасників і прихильників.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...