Новини для українців всього свту

Tuesday, Feb. 25, 2020

Європа втрачає вагу

Автор:

|

Лютий 09, 2012

|

Рубрика:

Європа втрачає вагу

Економічна криза ослаблює й без того слабку зовнішню політику Європи, яка 2011 року ознаменувалася запізнілою реакцією на «арабську весну», відсутністю координації в дипломатичних зв’язках із Китаєм і підпорядкованістю Сполученим Штатам в основних міжнародних питаннях, публікує El Pais висновки дослідження Європейської ради з міжнародних відносин. Водночас, у документі наголошується на зростанні зовнішньополітичного впливу Німеччини, яка на багатьох міжнародних форумах має більшу вагу, ніж Лондон і Париж. Щоправда, Німеччина, підкреслює видання, керується радше своїми національними інтересами, аніж загальними потребами Європейського Союзу (ЄС).

Найяскравішим прикладом неузгодженості політики європейських країн уважається Китай: у цій країні 27 членів ЄС, полюючи на інвестиції та ринки, вступають у взаємну конкурентну боротьбу. «Це — серйозна помилка, — вважає Хосе Іґнасіо Торребланка, один з авторів доповіді. — Для Китаю слушне гасло: або діяти всім спільно, або тебе з’їдять. Тим не менше, європейські країни поступилися егоїстичним імпульсам, що породили кризу, і встановили двосторонні стосунки. Очевидно, що режим у Пекіні налаштовує одні європейські країни проти інших».

Що ж до запізнілої реакції на події в Північній Африці та на Близькому Сході, «у європейців немає середньо- й довготермінової стратеґії стосовно зміцнення молодих північноафриканських демократій або розв’язання сирійського конфлікту». Третій недогляд європейської зовнішньої політики полягає в тому, що США все частіше розглядають Європу як частину своїх проблем. «Вашинґтон починає віддавати пріоритетність стратеґічним інтересам в Азії на шкоду Європі», — ідеться в доповіді.

Позитивними аспектами зовнішньої політики ЄС автори доповіді вважають взаємини з Росією та Східною Європою, продовжує видання. «Після подолання напруженості між ЄС і Росією через енерґопо­стачання на першому місці опинилися політичні й економічні зв’язки, хоча перспектива збереження влади Володимиром Путіним викликає невпевненість у майбутньому. У будь-якому разі, рівень координації між членами ЄС на перемовинах із Росією зріс», — зазначає кореспондент Мігель Анхель Війєна. На сході континенту посилився дипломатичний вплив Швеції та Польщі, причому вплив таких країн, як Італія й Іспанія, послабшав. «Експерти погоджуються на думці, що економічні труднощі в подоланні кризи євро зменшують вагу Європи у світі. Інакше кажучи, або Європа подолає кризу, або надалі втрачатиме вплив», — констатує видання.

 El Pais

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply