Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Європа та Єгипет розхвилювались

Автор:

|

Листопад 01, 2012

|

Рубрика:

Європа та Єгипет розхвилювались

Дачіан Чіолош, комісар Європейського Союзу (ЄС) із питань сільського господарства й сільського розвитку, глибоко розчарований намірами України припинити експорт пшениці. Про це повідомили в прес-офісі комісара. «Це додасть непотрібного тиску на міжнародних сільськогосподарських ринках», — сказав п. Чіолош.

Визнаючи її намір забезпечити продовольчу безпеку на внутрішньому ринку, комісар ЄС, тим не менш, закликав Україну уникати заходів, які можуть сприяти збільшенню світових цін на продовольство й криють у собі ризик для традиційних торговельних шляхів.
Нагадаємо, що Микола Присяжнюк, міністр аграрної політики та продовольства України, заявив про повну заборону на експорт пшениці з України з 15 листопада ц. р. «Буде постанова Кабміну про це. Ми не граємо в ігри, у нас просто немає іншого виходу», — наголосив п. Присяжнюк.
Ціни на пшеницю на світових ринках уже зросли після того, як надійшло підтвердження заборони України на вивезення зерна з країни. Наприкінці жовтня ф’ючерси на пшеницю підскочи до максимумів.
Зазначимо, що прем’єр-міністр Микола Азаров неодноразово заявляв, що експорт зерна з України не буде обмежуватися. Він запевнив, що обсяги нового врожаю, а також запаси зерна дозволяють говорити про гарантування продовольчої безпеки повною мірою на внутрішньому ринку, і це дасть Україні змогу експортувати зерно. Зокрема, експорт зерна з України з початку цього маркетингового року, станом на 22 жовтня, складав 7,65 млн т.
Єгипет також стурбований наміром України обмежити експорт пшениці. Про це повідомив п. Номані, заступник голови державного Головного управління з поставок товарів Єгипту. «Сподіваюся, що Україна дуже добре вивчить це питання перед ухваленням остаточного рішення, оскільки це зменшує довіру до неї як до постачальника (зернових), — заявив п. Номані. — Ми почекаємо, поки з’явиться саме рішення та його деталі… Наприклад, чи торкнеться воно всіх контрактів і чи буде виконано вже укладені контракти?»
Деякі європейські трейдери запевняють, що роблять зусилля для відвантаження зерна в Єгипет заздалегідь. «Буде поспіх, щоби перевезти все впродовж трьох найближчих тижнів, — зазначив один німецький зернотрейдер. — Люди чекали на заборону й були обережні з «важким» продажем із другої половини листопада».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply