Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, Feb. 19, 2019

ЄС загрожує неписьменність!

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

ЄС загрожує неписьменність!

Експертна група високого рівня подала сиґнал тривоги державам — членам ЄС у зв’язку з кризою грамотності. «Ми переживаємо парадокс. Тоді як читання й письмо стали важливими та корисними, як ніколи, у цьому цифровому світі, наш рівень їх володінням аж ніяк не на висоті. Ми повинні терміново змінити цю тривожну ситуацію», — заявила Андрулла Васіліу, член Європейської комісії з питань освіти, культури та молоді.

За словами чиновниці, «інвестувати в підняття рівня грамотності громадян різного віку корисно для економіки, позаяк це обіцяє відчутну вигоду населенню та суспільству, що в довготерміновій перспективі буде обчислюватися мільярдами євро».

Експерти, що вивчили проблему й підготували на замовлення Єврокомісії доповідь, наполягають на тому, що Європейський Союз має змінити своє бачення боротьби з неписьменністю. Кожен п’ятий підліток віком від 15 років, а також близько 75 млн дорослих у країнах ЄС не володіють базовими навичками із читання та письма, що створює тупикові ситуації при пошуку роботи та посилює ризик бідності й виключення із суспільства.

Принцеса Нідерландів Лорентьєн, голова групи експертів, яка багато років присвятила боротьбі за грамотність, назвала доповідь «сиґналом тривоги у зв’язку з кризою, яка торкнулася всіх країн Європи». Ця доповідь на 80 сторінках містить низку рекомендацій. У тому числі, там подано такі пропозиції, як облаштування бібліо­тек у не звичних для цього місцях, приміром, у торгових центрах, або залучення в освіту більшої кількості викладачів-чоловіків, аби вони слугували прикладом для хлопчиків, котрі зазвичай читають менше, ніж дівчатка. Висловлено також спеціальні рекомендації стосовно різних вікових груп.

Автори доповіді переконані в необхідності безкоштовної та якісної початкової освіти для всіх і змін у ставленні до дислексії (нездатність оволодіти навиками читання) виходячи з того, що фактично кожна дитина може навчитися читати й писати, якщо з нею займатися відповідним чином. Експерти обстоюють збільшення кількості фахівців із навчання читання в початкових школах, а також диверсифікацію форм навчання для дорослих, наприклад, на робочих місцях.

Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...