Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

ЄС відкликає своїх послів

Автор:

|

Березень 08, 2012

|

Рубрика:

ЄС відкликає своїх послів

Франція відкликала для консультацій свого посла з Білорусі після рішення Мінська відізвати постійного представника при Європейському Союзі (ЄС) і посла в Польщі. «Спільно зі своїми європейськими партнерами Франція виступає проти рішення Білорусі відкликати до Мінська посла в Польщі та постійного представника при ЄС. Разом із європейськими партнерами Франція продовжує засуджувати погіршення ситуації з правами людини та фундаментальними свободами в цій країні, а також протидіяти репресіям щодо противників режиму в Мінську», — заявив Бернар Валеро, прес-секретар міністерства закордонних справ (МЗС) Франції.

Про відкликання свого посла оголосила й Німеччина. «Я виходжу з того принципу, що інші столиці зроблять те ж саме. Це — питання європейської солідарності», — заявив Гідо Вестервелле, голова МЗС Німеччини. Країни-члени ЄС досягли домовленості про відкликання своїх послів із Білорусі у відповідь на дії Мінська.

Андрій Савіних, офіційний представник зовнішньополітичного відомства Білорусі, повідомив, що Мінськ відкликав постійного представника при Євросоюзі й посла в Польщі після розширення санкцій ЄС.

Тим часом Дональд Туск, голова польського уряду, білоруською мовою висловив свою підтримку громадянам Білорусі. Таку заяву прем’єр-міністр зробив, коментуючи журналістам загострення відносин білоруської влади з ЄС. «Я хочу сказати кілька слів громадянам Білорусі. Будьте сильними! Тримайтеся! Хай живе Білорусь!» — сказав п. Туск. Польський прем’єр також зазначив, що така реакція офіційного Мінська на розширення санкцій ЄС свідчить про їхню дієвість. «Нервова й досить різка за дипломатичними мірками реакція Мінська й режиму президента Лукашенка демонструє, що тип санкцій, які пропонує Польща, дратує (білоруську владу)», — сказав очільник польського уряду, додавши, що більшість держав ЄС підтримує політику Польщі щодо Білорусі, і подякував їм за солідарність. Він також запевнив, що польська влада готова продовжувати співпрацю з представниками білоруської опозиції.

Єн Келлі, посол США в ОБСЄ, вважає, що державам Європи слід відкликати всіх своїх послів із Білорусі на знак солідарності з послами ЄС і Польщі, яким білоруська влада запропонувала покинути країну для консультацій. Умовою повернення дипломатів, на думку американського посла, має стати «звільнення всіх політв’язнів, припинення всіх репресій проти мас-медіа, адвокатів, представників громадянського суспільства». «Це буде важливий крок у нормалізації наших стосунків, це — чинник № 1», — заявив п. Келлі, підкресливши, що ці ж умови є першочерговими для нормалізації стосунків із США. «Влада повинна зрозуміти, що вона себе ізолювала діями проти громадянського суспільства. Санкції покликані показати, що такі кроки проти прав людини призведуть до послаблення білоруської держави. Шлях до гараздів — це інтеґрація», — наголосив Єн Келлі.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply