Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Єгипет обрав президента

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Єгипет обрав президента

Новобраний президент Єгипту ісламіст Мухаммед Мурсі виступив із першим зверненням до нації, яке транслювалося державними телеканалами. У своєму виступі п. Мурсі закликав єгиптян до національної єдності й запевнив міжнародне співтовариство, що Каїр буде дотримуватися всіх узятих на себе зобов’язань.

Свою промову новий глава найбільшої арабської країни розпочав зі слів подяки сім’ям загиблих і пораненим під час народного повстання в Єгипті проти режиму Хосні Мубарака на початку 2011 року. «Я би не стояв зараз перед вами, якби не та кров, яка була пролита під час революції. Вона відкрила нам дорогу до перемоги», — сказав Мухаммед Мурсі.

Він також привітав єгипетських силовиків, перш за все військово­службовців армії, а також працівників Міністерства внутрішніх справ (МВС). Багато хто в Єгипті звинувачує МВС часів президента Мубарака в утиску «Братів-мусульман» і в причетності до загибелі мирних демонстрантів. Це викликало побоювання, що в разі приходу до влади ісламістів почнуться спроби поквитатися із силовиками.

«Я вітаю співробітників поліції, переважна більшість яких чесно виконує свою роботу. Тільки ті, хто скоює злочини, мають бути покарані згідно із законом», — наголосив президент Мурсі. Він також запевнив міжнародне співтовариство, що Єгипет буде виконувати всі свої міжнародні зобов’язання. Це надто важливо для сусіднього Ізраїлю. Єгипет став першою арабською країною, котра понад 30 років тому уклала мир з Ізраїлем після кількох кровопролитних воєн.

«Ми будемо мати збалансовані відносини з усіма державами, що ґрунтуватимуться на взаємовигідній основі й повазі до обопільних інтере­сів», — додав п. Мурсі. При цьому він підкреслив, що єгиптяни не дозволять собі втручатися у справи інших країн і не допустять порушення суверенітету Єгипту.

За словами Мухаммеда Мурсі, «революція триває, поки не виконано всіх її завдань». «Єгипетський народ довгі роки страждав від несправедливості, бідності й фальсифікації народної волі. Тепер ви — джерело влади, народ отримав свою свободу», — сказав президент. Він запевнив, що всі будуть рівні перед законом, а суд буде незалежним. Голов­не для Єгипту, за твердженням п. Мурсі, — це збереження національної єдності. «У цей історичний момент закликаю вас до національної єдності. Ми всі — єгиптяни, незалежно від партійної приналежності», — зауважив він.

Мухаммед Мурсі обіцяв почати «справжній розвиток економіки країни». «У нас є багато ресурсів, просто раніше ними погано керували. Тепер ці ресурси будуть служити всім нам. Я закликаю вас усіх до участі в проекті відродження. Ми всі, і мусульмани, і християни, повинні відновити країну», — підсумував новообраний глава Єгипту.

Мухаммед Мурсі переміг на перших після повалення Хосні Мубарака виборах президента в Єгипті — за нього проголосували 13,23 млн єгиптян, що становить 51,7 % від загальної кількості виборців. Новообраний президент фактично відразу після цього покинув лави асоціації «Брати-мусульмани» й політичного крила «Братів» — Партії свободи та справедливості, виконавши таким чином свою програмну обіцянку стати «президентом для всіх єгиптян».

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply