Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

Італійські та німецькі депутати також хочуть у Крим

Автор:

|

Серпень 06, 2015

|

Рубрика:

Італійські та німецькі депутати також хочуть у Крим
Манліо ді Стефано

Манліо ді Стефано

Слідом за парламентаріями Франції рішення відвідати Автономну Республіку Крим (АРК) ухвалили італійські депутати. Про це повідомив Манліо ді Стефано, депутат від руху «П’ять зірок» та один із ініціаторів поїздки. Втім, якщо у випадку з французькою делегацією йшлося про представників однієї з провідних політичних сил країни, то в італійську групу поки що увійшли депутати від популістського руху, що виступає на антиєесівських та антиамериканських позиціях. «Днями я контактуватиму з представниками посольства Російської Федерації (РФ) в Римі, щоб розпочати організацію візиту», — заявив п. Стефано. За його словами, поїздка планується на початок жовтня ц. р.
Напередодні стало відомо про ще одну поїздку італійців до Криму. Групу парламентаріїв планує очолити Алессандро ді Баттіста, член парламентського комітету у закордонних справах. Донедавна він також обіймав посаду віце-голови Палати депутатів. Відвідати Москву та Крим італійцям запропонував Андрій Клімов, заступник голови комітету з міжнародних справ Ради федерації РФ. Мета поїздки — начебто «з перших рук дізнатися про те, як живуть люди в Криму після «референдуму» 2014 року». Депутати заявили, що вони усвідомлюють, що надалі їм може бути відмовлено у в’їзді в Україну, тому подумують про те, щоб спробувати узгодити свою поїздку не тільки з Москвою, але і з Києвом.
Депутати бундестагу Федеративної Республіки Німеччини (ФРН) також розглядають можливість відвідати півострів. Про це заявив Олександр Ной, депутат від німецької партії «Ліві». «Вважаю поїздку французьких парламентаріїв до Криму правильною справою. Як обрані народом, вони мали показати та розповісти офіційній владі Франції, політикам, а також співтовариству про те, що там відбувається насправді. «Ліва партія» ФРН має відмінності в поглядах на політику з іншими партіями в бундестазі, тому можливість відвідин Криму для нас — прийнятна», — сказав він. Однак Александер Ной відразу ж схопив себе за язик. Наступного дня він заявив, що депутати Бундестагу від «Лівої партії» поки що не відвідуватимуть Крим.
Як писав «Міст», нещодавно група французьких депутатів відвідала АРК. Міністерство закордонних справ (МЗС) Франції заявило, що візит десяти французьких парламентаріїв на анексований півострів є їхньою особистою ініціативою та порушує міжнародне право.
Служба безпеки України (СБУ) заборонила їм в’їзд на територію держави на три роки. Українська сторона назвала цю поїздку деструктивним кроком. У спецслужбі зазначили, що такі дії громадян Франції суперечать інтересам дотримання національної безпеки та зазіхають на державний суверенітет і територіальну цілісність України. «Зокрема, під заборону потрапили Тьєрі Маріані, Ів Поззо ді Борго, Ніколя Дюїк, Клод Гоазгеном, Жером Ламбер, Яник Моро, Патріс Вершер, Марі-Крістін Даллоз, Совер Гандольфі-Шайте та Жак Міяр», —повідомила прес-служба СБУ.
МЗС України направило всім державам ноту про порядок в’їзду на окуповану територію АРК і виїзду з неї. Про це заявила Мар’яна Бец, прес-секретар зовнішньополітичного відомства. «Ми спрямували ноту всім державам про порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію Криму та виїзду з неї, яка затверджена постановою Кабінету міністрів від 4 червня 2014 року. Й усі іноземні громадяни мають дотримуватися чинного законодавства України, норм міжнародного права, а також погоджувати усі поїздки на окуповану територію з українською владою», — повідомила вона.
Експерти вважають, що Путін підкуповує євродепутатів і спонукає їх до відвідин АРК, сподіваючись таким чином легалізувати анексію півострова Росією.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply