Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Хто торгує «естонським громадянством»?

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

Хто торгує «естонським громадянством»?

Базована в Чехії фірма Profi-L Praha, скориставшись із «дірок» в законодавстві Естонії, розгорнула справжню торгівлю громадянством цієї країни. Незважаючи на неодноразове висвітлення цієї теми в засобах масової інформації (ЗМІ), влада республіки поки що так і не знайшла способу припинити роздачу своїх паспортів через посередників.

Для отримання паспорта громадянина Європейського Союзу (ЄС) «бізнесмени» надають своїм клієнтам естонського «батька». «Ми доведемо в судовому порядку, що вашим біологічним батьком є громадянин Естонії, котрий отримав громадянство по крові та предки якого народилися на території Естонії до 1940 року», — обіцяє фірма.

Після цього клієнт фірми змінює свідоцтво про народження й паспорт. Потім звертається до консульського відділу естонського посольства або в бюро громадянства та міґрації. Далі документи передаються в уряд, який вирішує питання про відновлення громадянства, що є звичайною формальністю: якщо батько заявника — естонець, то й причепитися немає до чого.

«Один із вищенаведених принципів отримання громадянства за народженням використовував чинний президент Естонії — Тоомас Хендрік Ільвес. Він народився не в Естонії, а у Швеції. Тривалий час мешкав у США та Канаді, тому до 1996 року мав американське громадянство. Використавши можливість отримання громадянства за принципом наступності, тобто за своїм корінням, п. Ільвес набув естонського громадянства. Після цього Тоомас Хендрік Ільвес зміг балотуватися на президентських виборах і був обраний президентом Естонії 2006 року», — запевняє фірма потенційних клієнтів на своєму сайті.

Після виконання всіх формальностей клієнт отримує ID-карту й паспорт, а сама процедура триває від восьми місяців до одного року. Однією з основних переваг цієї системи є те, що новим «естонцям» не потрібно здавати іспиту на знання естонської мови, як, наприклад, російськомовним жителям цієї країни, десятки тисяч яких після здобуття Естонією незалежності стали тут людьми «нижчого ґатунку».

До слова, приблизно за такою ж схемою фірма пропонує клієнтам отримати громадянство й інших країн, що входять до ЄС. За певну плату юристи доведуть, що вашими «близькими родичами» є румуни, угорці, чехи чи болгари.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply