Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 24, 2020

Греція — у вогні

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Греція — у вогні

У центрі грецької столиці Афін горить більш як 40 будівель, де розташовано крамниці, банки, кафе й інші об’єкти. Заграву від пожеж видно далеко за містом, а дим застилає освітлений прожекторами Акрополь. Грецьке телебачення, показуючи підпалені будівлі, виносить на екран рядковим текстом звістку про «150 розграбованих магазинів». За даними рятувальних служб, дві великі пожежі бушують у банках «Марфін» і «Євробанк» на центральних вулицях міста.

Нові вогнища загоряння виникли у відділеннях Торгового банку, а також у будівлі Поштового ощадного банку, де розміщені дві крамниці та ломбард. Підпалено філію грецького «Альфа-банку», розбито банкомат Банку Пірея, звідки невідомі особи забрали всі гроші. Повністю згорів історичний кінотеатр «Аттікон» у неокласичному будинку, спорудженому 1870 року, постраждав ще один кінотеатр «Асті», а також кафе Starbucks і магазини з продажу книг і одягу.

Пожежні кажуть, що багато об’єктів зайнялося майже одночасно, підпалювали за заздалегідь розробленим планом. Правоохоронні органи повідомили, що число пожеж постійно зростає. При цьому сутички анархістів із поліцейськими в центрі столиці поступово пішли на спад, хоча учасники заворушень розділилися на дрібні групи й нападають на правоохоронців у різних місцях. Так група молодиків, затуливши обличчя чорними хустками, скоїла напад на поліцейську дільницю в центральному районі Ексархія. Вони кинули у бік будівлі два «коктейлі Молотова», а коли за ними погналися поліцейські, порозбігалися вузькими вуличками. До міських лікарень доставлено вже 70 громадян, головним чином, із проблемами дихальних шляхів. Лікарі також надали допомогу поліцейському, який отримав травму черепа.

Крім Афін, сутички демонстрантів із поліцією сталися також у Салоніках, Волосі, на островах Корфу та Крит. У Салоніках заворушення відбулися в центрі міста після мітинґів і маршів протесту проти нової кредитної угоди Греції з Європейським Союзом (ЄС) і Міжнародним валютним фондом (МВФ). Правоохоронці затримали там щонайменше десятьох людей. У Волосі під час протестної акції демонстранти кидали пляшки з горючою сумішшю в будівлі банків, у підвал місцевої мерії, а також у приміщення податкової інспекції. У всіх випадках пожежі було швидко загашено. Будівлям завдано незначних збитків.

За інформацією поліції, 12 лютого в масових акціях узяло участь до 100 тис. людей. Тільки в Афінах на охорону порядку було скеровано 6 тис. поліцейських. За даними Міністерства охорони здоров’я, у заворушеннях у грецькій столиці постраждало близько 70 осіб, половина з яких — правоохоронці. Шпиталізовано 35 чоловік. Телебачення з посиланням на поліцейські джерела повідомляє про більш ніж 30 потерпілих поліцейських.

Ці акції проходили на тлі драматичного голосування в грецькому парламенті за закон про нову кредитну угоду з ЄС і МВФ, що передбачає заходи жорсткої економії в обмін на фінансову допомогу розміром 130 млрд EUR. За закон проголосували 199 із 278 присутніх депутатів, 74 парламентарії висловилися проти, п’ятеро — утрималися.

Після голосування, під час якого низка депутатів, порушивши партійну дисципліну, розпорядилася своїми голосами не так, як того хотіли лідери партій, керівники лівоцентристської партії ПАСОК одразу ж виключили зі своєї парламентської фракції 22 членів, правоцентристської Нової демократії — 21, а націоналістичної ЛАОС — двох парламентаріїв.

 Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply