Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Греція пропонує забути про Україну

Автор:

|

Січень 16, 2014

|

Рубрика:

Греція пропонує забути про Україну

Греція, яка від початку нового року головує в Європейському Союзі (ЄС), вирішила змістити вектор у Європейській політиці сусідства зі східного — на південний. Це випливає з інтерв’ю Евангелоса Венізелоса, віце-прем’єра й міністра закордонних справ Греції, грецькій інформаційній агенції ANA-MPA. 

«Південне сусідство ЄС має для нас величезне значення, так само як і для цих країн. Литва, головування якої закінчилося, фокусувалася на східному сусідстві — Україні, Вірменії тощо. Таким чином, ми ставимо акцент на південне сусідство й будемо розвивати відносини із цими країнами», — заявив він. У зв’язку із цим п. Венізелос навів як приклад взаємини, які Греція сформувала в останні місяці з Єгиптом, що є «дуже корисні в усіх аспектах для реґіону й усього Середземномор’я».
Як відомо, Європейська політика сусідства ЄС містить два напрямки — східний і південний. Південний включає Алжир, Марокко, Єгипет, Ізраїль, Йорданію, Ліван, Лівію, Палестину, Сирію, Туніс. Східний — Вірменію, Азербайджан, Білорусь, Грузію, Молдову й Україну. Греція перебрала на себе головування в ЄС з 1 січня й. р. У другій половині 2014-го її змінить Італія.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply