Новини для українців всього свту

Monday, Aug. 3, 2020

«Газпром» розчарував Європу

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

«Газпром» розчарував Європу

Скорочення обсягів постачання російського газу до Європи через сильні морози підірвало репутацію «Газпрому» в очах європейських споживачів, уважають аналітики. Тимчасове зниження наприкінці січня — на початку лютого поставок газу до країн Європейського Союзу (ЄС) і Туреччини, а також суперечлива інформаційна політика Москви, яка спочатку заперечувала зменшення обсягів прокачування, а потім звинуватила в усьому Україну, знову змусили ЄС замислитися над питанням про надійність РФ як постачальника енерґоресурсів.

«Зима справді виявилась холодною. Але якщо в такій ситуації, яка для Росії не є зовсім новою, газу раптом надходить на 30 % менше, то це — неприйнятно», — наголосив Райнер Лінднер, виконавчий директор Східного комітету німецької економіки. Ця впливова організація представляє та лобіює інтереси компаній, які беруть участь у німецько-російській економічній співпраці, а тому її керівники зазвичай утримуються від різких заяв щодо російської сторони. Причина перебоїв із російським газом, на думку п. Лінднера, полягає в тому, що «Газпром» не виконав своєї «обіцянки щодо великомасштабних інвестицій в освоєння нових родовищ і в розбудову інфраструктури».

Райнер Лінднер із розумінням ставиться до того, що через морози російському монополісту довелося забезпечити збільшений у чотири рази внутрішній попит на газ. Однак такий різкий стрибок споживання, зазначив німецький експерт, багато в чому пов’язаний з украй низькою енерґоефективністю у РФ. Таким чином, ця криза посилила сумніви в Європі про те, чи має «Газпром» достатньо потужностей у галузі видобутку та зберігання газу, аби за потреби оперативно розширити його постачання як внутрішнім, так і зовнішнім споживачам.

До речі, у Нідерландах унаслідок лютих морозів уперше за 15 років замерзли канали. Укрилися кригою й канали у Венеції та Парижі. Голландці з нетерпінням чекають, коли розпочнуться леґендарні перегони на ковзанах під назвою Elfsteden-tocht. Для цього лід на каналах повинен бути завтовшки 15 см по всій довжині траси, яка складає 200 км.

А влада Парижа для того, щоби прорубати лід на водяних артеріях, використала єдиний у місті криголам, що є баржею з буксиром-товкачем, за допомогою якого вона може видертися на лід і розчавити його своєю вагою.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply