Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 17, 2020

Європейська ракета з українським двигуном

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Європейська ракета  з українським двигуном

На верхньому щаблі першої європейської ракети-носія легкого класу Vega, успішно запущеної з космодрому Куру у французькій Ґвіані, встановлено маршовий двигун, створений у Дніпропетровську. Двигун був розроблений Державним конструкторським бюро (ДКБ) «Південне» й виготовлений Виробничим об’єднанням (ВО) «Південмаш».

«Двигун успішно відпрацював за заданою циклограмою, ракета повністю виконала програму польоту: на розрахункові орбіти виведено космічні апарати LARES, ALMASat-1 (Італія), CubeSat (США)», — повідомили в центрі інформаційних зв’язків ДКБ «Південне».

Як зазначили в ДКБ, участь України в програмі створення нової європейської РН Vega та її успішний запуск — «це вагомий науково-технічний внесок у співпрацю України з європейською спільнотою». Контракт на розробку, кваліфікацію й поставку маршового двигуна четвертого ступеня для

РН Vega був підписаний ДКБ «Південне» й ВО «Південмаш» із італійською Avio SpA в лютому 2004 року. У програмі створення РН Vega, що входить до родини європейських ракет-носіїв, беруть участь Італія, Бельгія, Франція, Нідерланди, Іспанія, Швеція та Швейцарія. Італія через Італійську космічну аґенцію фінансує 65 % програми.

РН Vega легкого класу призначена для виведення на сонячно-син­хронну орбіту на висоті 1 200 км супутників масою до 1 200 кг або на полярну орбіту 700 км — супутників масою 1 500 кг. Ракета заввишки 30 м складається з трьох твердопаливних щаблів і четвертої сходинки на рідкому паливі. Її стартова маса — 130 т. Зараз ДКБ «Південне» й ВО «Південмаш» приступили до оформлення контракту з італійською AvioSpA на поставку серійних маршових двигунів четвертого ступеня для РН Vega. Тепер у розпорядженні Європейської космічної аґенції є вся лінія ракет: важкий Ariane-5 може виводити на орбіти супутники вагою від 6,8 до 18,5 т, російський «Союз-СТ» середнього класу — від 2,8 до 4,2 т, легка Vеga — апарати масою 1,5 т.

Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply