Європа і «Газпром»
Путін уже не може, як раніше, зловживати своєю енергетичною зброєю. Адже, якщо раніше йому вдавалося тиснути на інші країни, погрожуючи постачання блакитного палива, то тепер покупці і самі не дуже поспішають його купувати. Так, зокрема Європейський парламент (ЄП) визнав, що проект будівництва газогону «Північний потік-2» не відповідає інтересам Європейського Союзу (ЄС).
На думку європарламентаріїв, будівництво Nord Stream-2 негативно позначиться на енергетичній безпеці реґіону, диверсифікації поставок і солідарності країн-членів ЄС. Крім цього, в ЄП наголосили «життєво важливу роль зрідженого природного газу і газосховищ на додаток до підвищення ефективності освоєння поновлюваних джерел енергії, зниження залежності від російського газу».
«Якщо Nord Stream-2 буде побудований, це в обов’язковому порядку зажадало б обґрунтованої оцінки доступності терміналів зрідженого природного газу та детальної оцінки стану газового коридору «Північ-Південь», — йдеться в повідомленні на сайті ЄП.
Нагадаємо, у вересні 2016 року Nord Stream-2 подала заявку в уряд Швеції на отримання дозволу на будівництво газотранспортної системи. Натомість США заявили, схилятимуть Швецію відхилили її.
Та й на півдні справи російського монополіста «Газпрому» — не надто успішні. Не встиг Путін домовитися з Раджепом Таїпом Ердоганом, президентом Турецької Республіки, про продовжити другої нитки газонону «Турецький потік», як з’ясувалося, що газ із нього може бути нікому не потрібний. Тому Кремль учергове вирішив зробити гарну міну при поганій грі. Так, Сергій Лавров, міністр закордонних справ Російської Федерації, пихато заявив, що Росія буде готова до відновлення будівництва цього газогону тільки після письмових гарантій від країн ЄС щодо реалізації проекту. Він переконував, що «в осяжному майбутньому без російських енергоносіїв країнам-членам ЄС буде обійтися важко».
Хоча опосередковано цю думку підтвердила Європейська комісія (ЄК), яка 25 жовтня дозволила «Газпрому» збільшити прокачку газу через трубогін OPAL — продовження «Північного потоку». ЄК погодилася на використання «Газпромом» більше 50 % потужностей газогону, який пов’язує «Північний потік» на березі Балтійського моря та тягнеться територією Німеччини до містечка Бранд на німецько-чеському кордоні. Завдяки OPAL доступ до російського газу отримують країни Центральної Європи, причому відбувається це в обхід території України.
Євген Клен
Президент США оголосив про завершення Юкрейнґейту
Вітаю! Тривожний текст у тривожні дніУкраїнки з вісьмох країн розповіли про особливості еміграції
Здравствуйте, Ми видаємо позики від 1000 до 100 000 000 доларів. НашіСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо