Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Екс-акціонерам «ЮКОС» належиться 50 млрд

Автор:

|

Липень 31, 2014

|

Рубрика:

Екс-акціонерам «ЮКОС» належиться 50 млрд

Михайло Ходорковський

За рішенням Третейського суду в Гаазі (Нідерланди) екс-акціонери російської нафтової компанії «ЮКОС» отримають від РФ 50 млрд USD. Крім того, Росія повинна оплатити витрати судового процесу на суму 65 млн. USD. «18 липня суд одноголосно вирішив задовольнити позов Group Menatep Limited і постановив, що РФ порушила «Енергетичну хартію» й експропріювала активи «ЮКОС», — ідеться в повідомленні суду.

Росія має змогу виплатити компенсацію до 15 січня 2015 року, після чого почнуть нараховуватися відсотки. Також протягом десяти днів починаючи від 28 липня РФ може звернутися до судів Нідерландів, на території яких розглядався позов, зі заявою про анулювання цієїухвали.
Акціонери нафтової компанії вимагали повернення 114 млрд USD. Справа «ЮКОС» — одна з найгучніших у РФ за останні роки. На початку 2000-х російська влада звинуватила керівництво нафтового гіганта в економічних злочинах. Згодом «ЮКОС» збанкрутував, а його активи відійшли до державної компанії «Роснефть».
На Заході й досі багато хто вважає цю справу політично мотивованою, однак влада РФ категорично це спростовує. Російська сторона наполягає на тому, що «ЮКОС» у 2000-2003 рр. використовував податкові схеми в обхід законодавства. Наприкінці грудня 2010-го Михайло Ходорковський, екс-голова «ЮКОС», і Платон Лебедєв, колишній очільник компанії «МЕНАТЕП», отримали 13,5 року колонії загального режиму в іншій карній справі. Суд визнав їх винними в розкраданні нафти в дочірніх компаній «ЮКОС» і відмиванні грошей на суму близько 30 млрд USD. Пізніше Мосміськсуд пом’якшив вирок п. Ходорковському та п. Лебедєву з 14 до 13 років колонії загального режиму. А 20 грудня 2013-го п. Ходорковський, котрий провів в ув’язненні десять років, вийшов на волю за амністією.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply