Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

ЄК звинувачує «Газпром»

Автор:

|

Квітень 30, 2015

|

Рубрика:

ЄК звинувачує «Газпром»

«Газпром» — економічна зброя Кремля

Єврокомісія (ЄК) скерувала російському енергетичному гіганту «Газпром» офіційне повідомлення про претензії в порушенні антимонопольного законодавства на ринках Центральної та Східної Європи. «Ґрунтуючись на результатах розслідування, комісія зробила попередні висновки, що «Газпром» порушує антимонопольне законодавство Європейського Союзу» (ЄС), — ідеться в заяві відомства.

Розслідування ЄК щодо «Газпрому» розпочалося у вересні 2012-го. За рік до цього офіцери комісії провели масштабні обшуки в європейських офісах групи «Газпром» і її партнерів. ЄК підозрює, що російський енергетичний монополіст, імовірно, поділяв газові ринки, перешкоджаючи вільному потоку газу через територію держав-членів. Також «Газпром» міг стояти на заваді диверсифікації поставок газу та встановлювати несправедливі ціни на газ для своїх клієнтів, прив’язуючи їх до цін на нафту. Аналітики вважають, що розбіжності між «Газпромом» і ЄК можуть коштувати йому 2-3,8 млрд USD.
«Усі угоди російської компанії не суперечили правовому режиму, який існував на той момент», — прокоментував претензії ЄК Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ. Своєю чергою, сам «Газпром» назвав звинувачення ЄК необґрунтованими.
Однак Маргрете Вестагер, член ЄК із питань конкуренції, заявила, що якщо претензії до «Газпрому» будуть доведені, і концерн, як і будь-які інші партнери ЄС, може заплатити максимальний штраф обсягом до 10 % річного обороту в державах Євросоюзу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply